​Станом на 15:45 на підтримку України виступили 48 держав та 5 міжнародних організацій

Із заявами на підтримку України виступили: ФРН, Франція, Австралія, США, Канада, Велика Британія, Нідерланди, Польща, Литва, Латвія, Словенія, Естонія, Молдова, Данія, Швеція, Норвегія, Фінляндія, Чехія, Угорщина, Словаччина, Мексика, Північна Македонія, Албанія, Чорногорія, Португалія, Болгарія, Нова Зеландія, Кіпр, Італія, Ісландія, Грузія, Хорватія, Корея, Іспанія, Коста-Ріка, Бразилія, Японія, Боснія і Герцеговина, Ірландія, Бельгія, Колумбія, Канада, Ліберія, Перу, Сінгапур, Палестина, Беліз.


Про це повідомляє на своїй сторінці ФБ прес-служба Міноборони України.

Основні сигнали міжнародної підтримки:

- Заявляють, що росія понесе відповідальність за свої дії.

- Повідомляють, що координують свої дії з партнерами по НАТО та ЄС.

- Обіцяють жорстку відповідь (Потужна заява Бориса Джонсона).

- Захід протягом дня скоординує свою реакцію у форматі G7, НАТО і ЄС (Заява Олафа Шольца).

- Низка країн скликали екстрені засідання урядів, зокрема Японія, Австрія та Польща.

Актом агресії росія виключає себе з міжнародної спільноти (заява Анджея Дуди).

- Литва закликає до введення жорстких санкцій, включно з відключенням від SWIFT.

- Деякі країни заявляють про готовність прийняти біженців, зокрема Молдова.

- Молдова запровадить надзвичайний стан через напад росії на Україну.

Міжнародні організації:

ЄС:

1) Заява Шарля Мішеля та Урсули фон дер Ляєн: жорстко засудили напад росії. Сигналізували, що кремль понесе відповідальність.

2) Заява Президента Європейського Парламенту: обіцяє притягнути кремль до відповідальності. Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн повідомила, що 24 лютого лідери Європейського Союзу зберуться на позачерговий саміт, щоби затвердити санкції проти РФ.

НАТО:

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг: союзники НАТО зустрінуться, щоб обговорити відновлення російської агресії.

Президент ПА НАТО Дж.Конноллі: «Союзники та всі відповідальні країни і установи повинні зараз запровадити комплексний пакет масових, ніщивних і тривалих санкцій та наслідків, які наші парламенти повністю підтримують».

ОБСЄ:

Польське головування в ОБСЄ. Головуючий в ОБСЄ, Міністр закордонних справ З.Рау та Генеральний секретар ОБСЄ Х.Шмід засудили початок президентом путіним військової операції в Україні та зробили заяву: «Ми рішуче засуджуємо військову агресію росії проти України. Ця атака на Україну піддає життя мільйонів людей серйозному ризику і є грубим порушенням міжнародного права та зобов’язань росії».

ООН:

(Верховний Комісар ООН з прав людини М. Бачелет ) На цьому критичному етапі пріоритетом має бути недопущення подальшої ескалації, запобігання жертвам серед цивільного населення, переміщенню та руйнуванню цивільної інфраструктури.

Фото Укрінформ



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Этой ночью рашисты провели 10-часовую «шахедную» атаку по Украине - всего 13 «шахедов» было выпущено противником, все 13 БпЛА сбиты силами ПВО

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.