​На Донеччині росія та її маріонетки створили 21 фільтраційний табір - доповідь Єльського університету

Від березня росія створила 21 фільтраційний табір на території однієї лише Донецької області, де незаконно утримують українців, йдеться у доповіді дослідників Єльського університету. Документ опублікований на сайті проєкту Conflict Observatory, який підтримує Державний департамент США, повідомляє «Голос Америки».


Автори доповіді на підставі інформації з відкритих джерел і даних дистанційного зондування, «з високим ступенем ймовірності», визначили розташування 21 фільтраційного табору. Експерти поділяють їх на чотири основні категорії: пункти реєстрації, місця утримання осіб, які чекають на реєстрацію, слідчі ізолятори і в’язниці, що служать місцем тривалого тримання під вартою.

Дослідники зазначають, що «умови тримання під вартою, задокументовані у цьому звіті, ймовірно, включають антисанітарію, нестачу їжі й води, обмежені умови і тортури». Автори доповіді вимагають забезпечити доступ незалежних спостерігачів до цих об’єктів.

У Держдепартаменті США закликали москву припинити практику «фільтрації». США визнають необхідність документування, перевірки і поширення інформації про дії російського уряду. У зв’язку з цим Держдепартамент також виділив дев’ять мільйонів доларів на збір відомостей про фільтраційні табори і примусову депортацію українців у рамках Європейської ініціативи щодо забезпечення стійкості демократії.

Цей акцент на відповідальності закладає основу для майбутніх цивільних і кримінальних судових процесів через міжнародні механізми в Україні чи третіх країнах, кажуть у Державному департаменті.

«путін і його уряд не зможуть безкарно вчиняти ці постійні безчинства. Притягнення до відповідальності є імперативом, і США зі своїми партнерами не мовчатимуть. Народ України заслуговує на справедливість, і США продовжуватимуть виступати єдиним фронтом разом із ним стільки, скільки потрібно», – наголошується в документі.

У посольстві росії у Вашингтоні назвали доповідь «фальшивкою».

На початку липня газета The New York Times з посиланням на заступника голови місії США при ОБСЄ Кортні Остріан писала, що на території України діють щонайменше 18 російських фільтраційних таборів, створених для затримання і насильницької депортації українців до росії.

Раніше світові ЗМІ публікували свідчення українців, які пройшли фільтраційні табори на кордоні з росією. Багато хто з них скаржився на жорстоке поводження і погрози. За словами українців, тих, кого в процесі «фільтрації» запідозрили у підтримці української влади, виводили, їхня подальша доля – невідома. Вони також повідомляли, що у багатьох конфіскували документи і вимагали прийняти російське громадянство.

У липні держсекретар США Ентоні Блінкен повідомляв, що, за оцінками різних джерел, у тому числі уряду рф, російська влада допитала, затримала і примусово депортувала до росії від 900 тисяч до 1,6 мільйона громадян України, у тому числі 260 тисяч дітей. За його словами, часто українців перевозили до ізольованих регіонів на Далекому Сході росії.

Фото VOA



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан поділився думкою, як Дональд Трамп може повпливати на кінець війни в Україні

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.