​У Білому домі пояснили позицію Байдена, чому США не можуть визнати росію державою-спонсором тероризму

Білий дім підтвердив позицію президента Байдена, що США не готові визнавати росію країною-спонсором тероризму. Речниця президентської адміністрації Карін Жан-П'єр пояснила, що, на думку президента США, «це не є найефективніший чи найсильніший шлях вперед, аби притягнути росію до відповідальності», повідомляє «Голос Америки».


«Таке визначення (визначення росії як держави-спонсора тероризму - ред.) може мати непередбачувані наслідки для України і для всього світу. Наприклад, за словами гуманітарних експертів та неурядових організацій, з якими ми спілкувалися, це може серйозно вплинути на здатність доставляти допомогу в певні українські регіони», - пояснює позицію уряду США речниця Білого дому Карін Жан П'єр.

Речниця Білого дому: «Це також може змусити критично важливих гуманітарних і комерційних суб’єктів відмовитися від сприяння в експорті продовольства, щоб допомогти пом’якшити глобальну продовольчу кризу, що поставить під загрозу угоду про (розблокування - ред.) чорноморських портів, яка вже призвела до того, що понад мільйон тонн українського продовольчого експорту було вивезено в світ, зокрема в країни Африканського Рогу, які перебувають під загрозою голоду».

«Це також підірвало б наші безпрецедентні багатосторонні умови, які були настільки ефективними у притягненні путіна до відповідальності, а також могло б підірвати нашу здатність підтримувати Україну за столом переговорів. Отже, знову ж таки, ми не вважаємо, що це найефективніший або найсильніший шлях вперед», - зазначила Карін Жан П'єр.

До Африканського Рогу входить вісім країн Африки: Еритрея, Ефіопія, Кенія, Сомалі, Судан, Уганда, Південний Судан і Джибуті.

Речниця адміністрації президента США додала, що нинішні санкції, які запровадили США щодо росії, мають схожий ефект на той, який передбачений визначенням країни спонсором тероризму.

«Те, що ми вже зробили, ми запровадили серйозні наслідки відповідно до того, що було б запроваджено за таким визначенням (визначенням держави-спонсора тероризму - ред.), наші санкції, експортний контроль і зусилля щодо подальшої ізоляції росії від світової економіки мають значний вплив. Таким чином, це свого роду робота, яку ми вже виконали», - сказала речниця Білого дому.

Вона нагадала, що росія вперше за понад сто років оголосила дефолт за своїм зовнішнім боргом.

«Ми перекриваємо російські військові ланцюги поставок. Наприклад, росії доводиться покладатися на Північну Корею та Іран у питаннях військової техніки. Лише минулого тижня «Група семи» зобов’язалася запровадити обмеження цін на нафту, що знизить ціни путінської нафти і позбавить його основного джерела доходу для фінансування цієї війни. То ж, знову ж таки, у подальшому ми збираємося підтримувати притягнення росії до відповідальності за війну в Україні», - заявила Карін Жан П'єр.

У понеділок, 5 вересня, президент Байден на питання журналіста у Білому домі, чи має Вашингтон визнати росію спонсором тероризму, відповів: «Ні».

Визнати росію державою, яка спонсорує тероризм, закликає світ президент України Володимир Зеленський.

Верховна Рада України ухвалила це рішення 14 квітня цього року.

11 серпня парламент Латвії ухвалив заяву, в якій назвав насильство росії проти цивільного населення в Україні тероризмом, а росію «державою-спонсором тероризму».

Раніше у Палаті представників США створили двопартійний законопроект, який закликає Конгрес визнати росію державою-спонсоркою тероризму через її вторгнення та напад на Україну. Цей документ ще не був розглянутий.

Сенат Конгресу США ухвалив резолюцію, в якій закликає Державний департамент визнати росію країною-спонсором тероризму. Резолюція має необов’язковий характер.

Карін Жан П'єр. Фото Reuters



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.