​Генеральний секретар НАТО назвав спроби росії анексувати регіони України як «незаконні та нелегітимні»

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг засудив спроби росії анексувати чотири регіони України як «незаконні та нелегітимні». Виступаючи перед пресою в п’ятницю (30 вересня 2022 р.), він підкреслив, що члени НАТО не визнають і не визнають цю територію частиною росії.


Наводимо виступ Єнса Столтенберга дослівно:

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг:

Президент Путін заявив, що ще чотири регіони України є частиною росії. Це найбільша спроба силової анексії європейської території з часів Другої світової війни. Ще 15 відсотків території України. Територія розміром приблизно з Португалію. Незаконно захоплена росією під дулом зброї.

Фіктивні референдуми були спроектовані в москві. І нав'язали Україні. З повним порушенням міжнародного права.

Це захоплення землі є незаконним і нелегітимним.

Члени НАТО не визнають і не визнають цю територію частиною росії.

Ми закликаємо всі держави відкинути відверті спроби росії захопити територію.

Ці землі – Україна.

Донецьк це Україна.

Луганськ - це Україна.

Херсон – це Україна.

Запоріжжя - це Україна.

Як і Крим – це Україна.

Це вже другий раз, коли росія силою захоплює українську територію. Але це не змінює характеру конфлікту. Це залишається жорстокою загарбницькою війною росії проти України. І це не змінює нашого зобов’язання підтримувати Україну.

НАТО не є стороною конфлікту. Але ми підтримуємо Україну, щоб вона могла відстояти своє право на самооборону, закріплене в Статуті ООН.

Наш оборонний Альянс. Ми єдині й сповнені рішучості захищати кожного члена НАТО. І кожен дюйм території союзників. Це переломний момент.

путін мобілізував ще сотні тисяч солдатів. Займається безвідповідальним ядерним бряцанням. А тепер незаконно анексував ще більше українських територій. Разом це є найсерйознішою ескалацією з початку війни.

Ніщо з цього не демонструє сили. Це свідчить про слабкість. Це визнання того, що війна не планується. І що путін повністю провалив свої стратегічні цілі.

путін несе повну відповідальність за цю війну. І це його відповідальність покласти край цьому. Щоб припинити безмірні страждання мужнього українського народу. Щоб покласти край енергетичній та продовольчій кризі, яка вражає багатьох у всьому світі.

Якщо росія припинить воювати, буде мир. Якщо Україна припинить воювати, вона перестане існувати як незалежна суверенна держава в Європі.

НАТО підтверджує нашу непохитну підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.

Ми залишаємось рішучими у наданні підтримки Україні, яка продовжує захищатися від агресії росії, стільки, скільки потрібно.

І з цим я готовий відповісти на ваші запитання.

Речник НАТО Оана Лунгеску:

І ми матимемо час лише на пару запитань. Почнемо з Інформаційного агентства України.

Національне агентство новин України, Дмитро Шурхо:

Дякую за всіх вас. Національне інформаційне агентство України Дмитро Шурхо. Ми в Україні не сумніваємося, що переможемо і звільнимо наші території. Але кілька годин тому українське керівництво показало нам можливий вихід із цієї кровопролитної війни та офіційно подало заявку на членство в НАТО. Моє запитання, чи готове НАТО розглянути таку заявку? І друга частина питання, чи можна розглядати таку швидку процедуру такого членства, як це було зроблено для Швеції та Фінляндії? Дуже дякую.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг:

Кожна демократична країна в Європі має право подати заявку на членство в НАТО, і члени НАТО поважають це право. І ми знову і знову заявляли, що двері НАТО залишаються відкритими. І ми це продемонстрували протягом останніх років.

Члени НАТО, коли вони зустрілися на саміті НАТО в Мадриді, також дуже чітко заявили, що ми підтримуємо право України обирати власний шлях вирішувати, частиною якої системи безпеки вона хоче бути. Тоді рішення про членство, звичайно, мають прийняти всі 30 членів Альянсу, і ми приймаємо ці рішення консенсусом.

Зараз ми зосереджені на наданні негайної підтримки Україні, щоб допомогти Україні захиститися від російського жорстокого вторгнення. І тоді це головна увага та головні зусилля союзників по НАТО, поки ми говоримо.

Речник НАТО Оана Лунгеску:

Associated Press.

Associated Press, Лорн Кук:

Генеральний секретар, сьогодні війна, здається, набула нового виміру, коли і президент Зеленський, і президент путін роблять досить великі кроки. Цікаво, коли президент путін анексував ці частини України, він також погрожував застосувати ядерну зброю. Ви б закликали до спокою? Ви б порадили президенту Зеленському, можливо, триматися подалі від регіону? Як НАТО впорається з цим і ззовні?

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг:

Ми закликаємо президента путіна припинити війну. Він несе відповідальність за початок війни і має відповідальність закінчити війну. Бо якщо росія перестане воювати, буде мир. Якщо Зеленський і українці перестануть воювати, Україна перестане існувати як незалежна держава. Тому ми не говоримо про рівних. У нас є агресор росія і є країна-жертва агресії Україна. І це теж причина, чому ми так чітко підтримуємо Україну. З незаконною анексією української території це не змінює характеру цієї війни. Це залишається загарбницькою війною росії проти України.

І, звичайно, те, що ми спостерігаємо протягом останніх тижнів чи днів, є найсерйознішою ескалацією цього конфлікту з моменту вторгнення 24 лютого, тому що ми маємо поєднання мобілізації в росії в поєднанні з безрозсудною небезпечною ядерною риторикою , а потім сьогоднішню незаконну анексію чи спробу анексії частин України. Разом це найсерйозніша ескалація конфлікту. І мета президента путіна – утримати нас від підтримки України. Але йому це не вдасться. Меседж союзників по НАТО та наших партнерів полягає в тому, що ми продовжуватимемо підтримувати. Сполучені Штати щойно оголосили сьогодні, більше підтримки. І я також говорив з усіма нашими лідерами протягом останніх кількох днів. І лідери НАТО, і всі вони мають те саме повідомлення, що ми повинні бути єдиними і повинні надавати підтримку Україні, тому що це, звичайно, в інтересах України, і щоб ми допомагали їм захищатися. Але також у наших інтересах, щоб ми гарантували, що президент путін не переможе, тому що якщо він переможе, авторитарні держави, такі як росія, можуть застосувати військову силу, а потім досягти своїх цілей, і це зробить увесь світ небезпечнішим.

Речник НАТО Оана Лунгеску:

ZDF.

ZDF, Флоріан Нойганн:

Дякую. Флоріан Нойхан, німецьке телебачення ZDF. Пане Столтенберг, два запитання, якщо можна. Перше, що повертається до питання моїх колег щодо ядерної доктрини росії. Ще раз: чи заохотили б ви, якби вас попросили, українську армію, українських військових справді атакувати ті анексовані регіони, і цим також, можливо, спровокувати ядерну ескалацію, оскільки багато людей у всьому світі, а особливо в Європі, бояться ядерної ескалації цієї війни? І друге питання, ви щойно сьогодні розмовляли з канцлером Шольцем, і я припускаю, що ви також обговорювали атаки на трубопроводи. Якою може бути відповідь НАТО та Німеччини на це? Чи, наприклад, посилення військової присутності в Балтійському морі було б відповіддю, як ви вважаєте? Дякую.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг:

Україна, звичайно, має право повернути українську територію, яка зараз окупована російськими військами. Ось чому ми їх підтримуємо. Щоб вони могли захищатися, але також вони могли продовжувати звільняти територію. Як я вже сказав, незаконна анексія чи спроба анексії української території цього не змінює. Це не змінює характеру цього конфлікту. Бо якщо ми визнали, що анексія росією та бряцання ядерною зброєю фактично стримали нас від підтримки України, тоді ми погоджуємося на ядерний шантаж, тоді ми визнаємо, що, погрожуючи застосуванням ядерної зброї, авторитарні держави, такі як росія, можуть досягти саме того, що вони хочуть: взяти під контроль сусіда, Україну, а потім утримати нас від підтримки України в її абсолютному суверенному праві захищатися від агресора.

Ядерна риторика президента путіна небезпечна. Це безрозсудно. НАТО, звичайно, пильне. Ми уважно стежимо за тим, що робить росія. росія повинна зрозуміти, що ядерну війну неможливо виграти і ніколи не можна вести її. І це матиме серйозні наслідки для росії, якщо вона використає ядерну зброю. І це було дуже чітко донесено до росії. Тож ми й надалі підтримуватимемо Україну. І ми продовжуватимемо підтримувати її у прагненні звільнити ще більше території, тому що вони мають на це право.

Тепер по трубопроводах. Так, я сьогодні розмовляв із канцлером Шольцем. Звичайно, ми розглянули саботаж проти Nordstream One і Nordstream Two. Це дуже серйозно, сильні вибухи руйнують два трубопроводи. Ми також підтримуємо зусилля, які тривають, зусилля розслідування, щоб виявити факти та визначити, хто стоїть за цими нападами. НАТО та члени НАТО присутні з військово-морським потенціалом, з літаками в Балтійському морі, у Північному морі. І, звичайно, це свідчить про готовність членів Альянсу та НАТО захищати один одного, а також критичну інфраструктуру. Ці союзники, ці можливості, ці літаки, ці кораблі також збирають інформацію, дані, які можуть бути корисними як для поточного розслідування, так і для моніторингу цієї критичної енергетичної інфраструктури.

І ми активізуємо наш обмін розвідданими, обмін інформацією. MARCOM, наше морське командування в Нортвуді, збирає багато цієї інформації. І ми також фактично переглядаємо деякі дані, які ми вже зібрали протягом останніх тижнів і місяців, щоб побачити, коли ми знову переглянемо ці дані, чи змогли ми виявити щось, пов’язане з атаками на два трубопроводи в Балтійському морі. Це також підкреслює важливість роботи, яка триває в НАТО, щоб посилити стійкість, у тому числі стійкість критичної інфраструктури. Таким чином, військова присутність надсилає повідомлення про стримування, збирає дані та відстежує інфраструктуру. А потім поділіться інформацією.

Речник НАТО Оана Лунгеску:

Останнє запитання Wall Street Journal.

Wall Street Journal, Ден Майклз:

Ден Майклз з Wall Street Journal, повертаючись до деяких уже порушених питань, але багато в чому завдяки підтримці членів НАТО, Україна досягла помітних успіхів на полі бою протягом останніх тижнів. Але здається, що чим більшого успіху досягає Україна на полі бою, тим більш непостійним, войовничим і потенційно небезпечнішим стає пан путін. Чи змінює це ваш підхід до ситуації? Чи це робить вас більш обережними, чи якось те, що чим краще Україна бореться з російськими військами, тим більшими здаються загрози з боку москви. Дякую.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг:

Це не змінює те, що ми маємо робити, а це підтримка України. Тому що якщо ми дозволимо путіну перемогти в Україні, це буде катастрофа для України. Україна перестане існувати як незалежна, суверенна держава, але це також буде небезпечно для нас. Це не те, що бездіяльність не є ризиком. Бездіяльність – великий ризик. Тому що це створить світ, де путін побачить, що безкарно він може застосувати військову силу, вторгнутися до сусіда, а потім створити сферу впливу. Тож коли ви слухаєте те, що він говорив, не лише про Україну, а й про членів НАТО, східних членів Альянсу, то такий світ буде небезпечнішим для всіх нас.

Так, ми зіткнулися з небезпечною війною в Україні. Але це не те, що ця війна більше не буде небезпечною, якщо ми дозволимо путіну перемогти. Багато в чому це, принаймні, збільшить довгострокові ризики для всіх нас. І це причина, чому ми платимо за підтримку України, і знаючи, що ціна, яку ми повинні заплатити, якщо ми не підтримуємо їх, швидше за все, буде набагато вищою.

Ми уважно стежимо за тим, що робить росія. Ми не помітили жодних змін у їхній ядерній позиції. Ми пильні, ми ділимося інформацією, і ми дуже чітко передали росії, що будуть серйозні наслідки, якщо вони застосують ядерні сили проти України.

Ми також повинні розуміти, що ми говоримо про різні типи ескалації. Одне – ескалація всередині України. Ми передали чітке повідомлення щодо цього. Крім того, звісно, існує також ризик ескалації за межі України за участю інших членів НАТО. Ми також чітко висловилися щодо цього.

НАТО не є стороною конфлікту. Ми підтримуємо Україну, але це не робить нас учасниками конфлікту. Ми підтримуємо суверенну націю в суверенному праві на самооборону.

Крім того, ми також значно збільшили нашу військову присутність у східній частині Альянсу. Ми зробили це відразу після вторгнення, тому що були готові. Тому того ранку вторгнення ми активували всі наші плани оборони від Балтійського до Чорного морів і почали додаткове розгортання додаткових військ у східній частині Альянсу. Щоб усунути будь-яке місце для прорахунків чи непорозумінь у москві щодо нашої готовності, нашої готовності захищати кожен дюйм території НАТО. І більше військ у східній частині Альянсу надсилає це повідомлення.

Отже, метою НАТО є підтримка України, але водночас запобігання ескалації, надсилаючи чітке повідомлення москві про небезпечну ядерну риторику та наслідки використання ядерної зброї, а також демонструючи нашу готовність захищати та захистити всіх членів Альянсу шляхом збільшення присутності військ НАТО, морських і повітряних можливостей у східній частині Альянсу.

Речник НАТО Оана Лунгеску:

Велике спасибі. На цьому завершується цей прес-пункт.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг:

Дякую.

Єнс Столтенберг. Фото nato.int



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан поділився думкою, як Дональд Трамп може повпливати на кінець війни в Україні

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.