​У Пентагоні не підтверджують заяви росії про знищення пункту дислокації ЗСУ в Краматорську

У Пентагоні ані підтверджують, ані спростовують заяви міністерства оборони росії про нібито знищення пункту дислокації Збройних Сил України в Краматорську. При цьому, в оборонному відомстві США закликають з недовірою сприймати такі повідомлення з кремля, пише «Голос Америки».


Відповідаючи на запитання журналістів щодо ймовірного підтвердження повідомлень москви про удар по українській армії у Краматорську 7 січня, високопосадовець Пентагону зазначив: «Щоранку я приходжу і дізнаюся, що росіяни стверджували, що стріляли у щось, і згодом ми дізнаємося, що вони цього не робили, тому я закликаю вас сприйняти це з певною часткою недовіри. І я не кажу, що вони цього не зробили. Я просто кажу, ви знаєте, їхні заяви були здебільшого перебільшеними».

У новорічну ніч Збройні сили України завдали удару по будівлі ПТУ в окупованій Макіївці на Донеччині, де перебувало кілька сотень росіян. міноборони рф повідомило, що кількість жертв серед їхніх військових після українського удару становила 89 осіб. Україна стверджує про близько 400 загиблих військових рф і ще 300 поранених.

8 січня міноборони рф повідомило, що нібито «помстилось» Україні за вбивство російських солдатів у Макіївці і начебто завдало удар по пункту дислокації ЗСУ в Краматорську. «У гуртожитку №28 перебували понад 700 бійців ЗСУ, а в гуртожитку №47 - понад 600», - стверджували в москві.

При цьому, очільник Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко повідомив, що після півночі 8 січня росіяни завдали сім ракетних ударів по Краматорську. Однак українська сторона не підтвердила дані про жертви. «У Краматорську пошкоджено освітній заклад, промисловий об'єкт та гаражний кооператив, у Костянтинівці - промзону. На щастя, обійшлося без жертв», - зазначив Кириленко.

Інститут вивчення війни (ISW) узвіті за 8 січня зазначив, що заява міноборони рф обурила навіть російських «воєнних блогерів», які звинуватили російське керівництво у фабрикуванні «операції відплати».

Західнімедіа також повідомили про відсутність очевидних свідчень того, що внаслідок російського удару по Краматорську нібито загинули понад 600 українських військовиків, як заявляють у кремлі. Як пише Reuters із посиланням на очевидців, удар рф призвів до руйнувань, але не знищив будинки, й також «не було очевидних ознак жертв». CNN також повідомляє, що команда телеканалу «не помітила жодних ознак значних жертв у цьому районі».

Фото Reuters



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан поділився думкою, як Дональд Трамп може повпливати на кінець війни в Україні

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.