​З ракетами більшої дальності - США оголосили про новий пакет безпекової допомоги Україні на 2,17 млрд доларів

Адміністрація президента Джо Байдена оголосила сьогодні, 3 лютого, про додаткову безпекову допомогу Україні на загальну суму майже 2,2 мільярда доларів. Вперше пакет допомоги міститиме ракети більшої дальності, повідомляє «ГолосАмерики».

За повідомленням Пентагону, новий пакет безпекової допомоги передбачає виділення 425 мільйонів доларів для України у рамках президентських повноважень і ще 1,75 мільярда доларів – в рамках Ініціативи США з безпекової допомоги Україні USAI.

Це вже 31-й пакет безпекової допомоги із запасів Міноборони США, який адміністрація Байдена санкціонувала з серпня 2021 року.

Оголошений пакет включає критично важливі засоби протиповітряної оборони, щоб допомогти Україні захистити свій народ, а також броньовані машини піхоти та інше обладнання, включно з протитанковими ракетами «Джавелін», артилерійськими боєприпасами, звичайними ракетами та ракетами великої дальності для наданих раніше HIMARS.

У рамках USAI Міністерство оборони США надасть Україні:

- дві вогневі установки протиповітряної оборони HAWK

- зенітні гармати та боєприпаси

- обладнання для інтеграції західних пускових установок, ракет і радарів з українськими системами протиповітряної оборони

- обладнання для підтримки можливостей протиповітряної оборони України

- генератори протиповітряної оборони

- безпілотні авіаційні системи протидії

- чотири радари повітряного спостереження

- 20 протимінометних радарів

- запчастини для протиартилерійських радарів

- безпілотні авіаційні системи Puma

- високоточні керовані ракети

- обладнання безпечного зв'язку

- медичні засоби.

Новий пакет допомоги також передбачає фінансування навчання та технічного обслуговування обладнання.

Речник Пентагону Пет Райдер у п'ятницю підтвердив, що новий пакет включає бомби малого діаметра наземного базування GLSDB, які сягають відстані до 150-ти кілометрів.

«Ми надамо Україні ракети GLSDB. Це дасть українцям здатність вести вогонь на більшій відстані, що дозволить їм проводити операції на захист власної країни та для повернення своєї суверенної території, яка окупована росією. Щодо українських планів операцій - очевидно, це їхнє рішення, вони цим керують, тому я не буду говорити про потенційні майбутні операції чи розмірковувати про них. Але знову ж таки, ми постійно працюємо з українцями, щоб надати можливості, які дозволять їм бути ефективними на полі бою», - сказав речник Міністерства оборони США Райдер.

За Ініціативою США з безпекової допомоги Україні, спроможності закуповують з промисловості, а не вилучають із запасів Міністерства оборони.

Загалом Сполучені Штати вже виділили Україні 30 мільярдів доларів на безпекову допомогу з початку роботи адміністрації Байдена.

З 2014 року Сполучені Штати виділили понад 32 мільярди доларів на безпекову допомогу Україні та понад 29,3 мільярда доларів з початку неспровокованого повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року.

«Сполучені Штати продовжуватимуть працювати зі своїми союзниками та партнерами, щоб забезпечити потреби України на полі бою та загалом довгострокові потреби у сфері безпеки», - йдеться у повідомленні адміністрації президента США.

Фото АР



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 27 листопада обговорив наступні бойові дії:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.