​США планують направити до Києва постійного юридичного радника для вирішення низки складних юридичних питань

Міністерство юстиції США планує цього літа направити до посольства США в Києві постійного юридичного радника, який працюватиме з українськими партнерами з низки складних юридичних питань. Про це йдеться в заяві генерального прокурора США Мерріка Гарланда за підсумками зустрічі з генеральним прокурором України Андрієм Костіним у Вашингтоні, 17 квітня, на якій обговорювали відповідальність за російські воєнні злочини, повідомляє «Голос Америки».

Крім того, за словами генпрокурора Гарланда, міністерство юстиції США призначить досвідченого прокурора до Міжнародного центру з переслідування злочинів агресії проти України, який діє на базі Спільної слідчої групи з розслідування тяжких міжнародних злочинів в Україні (JIT). «Прокурор базуватиметься в Гаазі в Євроюсті (Агенції Європейського Союзу зі співпраці у сфері кримінальної юстиції) і надасть доступ до значних ресурсів міністерства , які ми залучили у відповідь на цю кризу», - йдеться в заяві генпрокурора США.

Гарланд додав, що американські прокурори, які працюють із групою Міністерства юстиції США з розслідування воєнних злочинів, продовжують тісно взаємодіяти з колегами Офісу генерального прокурора України для розслідування конкретних злочинів, скоєних російськими військами, включно з незаконними нападами на цивільних осіб.

«Наші українські колеги допомагають нам у розслідуванні потенційних воєнних злочинів, якими займається Група з відповідальності за воєнні злочини, щодо яких Сполучені Штати мають кримінальну юрисдикцію. До них належать злочини, внаслідок яких американські громадяни постраждали або були вбиті», - зазначив генпрокурор Гарланд.

Він додав, що Конгрес нещодавно розширив повноваження Міністерства юстиції щодо судового переслідування ймовірних воєнних злочинців у Сполучених Штатах. «Це означає, що в наступні роки і десятиліття російські воєнні злочинці, які ступили в нашу країну, повинні очікувати, що вони опиняться перед судами США», - заявив генпрокурор США.

Також Гарланд повідомив, що оперативна група Міністерства юстиції США Klepto Capture «продовжує проводити судові розслідування та конфісковувати активи підсанкційних пособників кремля та російської армії».

«Ми застосовуємо нові повноваження, надані Конгресом, щоб передавати певні активи, які ми конфіскували в російських олігархів, для використання у відбудові України», - наголосив Гарланд.

Він зауважив, що США зроблять усе можливе, щоб допомогти Україні досягти справедливості: «Ми будемо працювати стільки, скільки потрібно, щоб притягнути до відповідальності за законом тих, хто несе відповідальність за жорстокі злочини російського режиму».

Меррік Б. Гарланд і Андрій Костін. Фото Reuters



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан поділився думкою, як Дональд Трамп може повпливати на кінець війни в Україні

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.