​Китайський посол поставив під сумнів суверенітет України та країн Балтії. Париж зажадав пояснень від Пекіна


Франція та країни Балтії висловили занепокоєння після того, як посол Китаю в Парижі поставив під сумнів суверенітет колишніх радянських країн, зокрема України. Париж заявив про свою «повну солідарність» з усіма постраждалими від радянської влади країнами, які здобули незалежність «після десятиліть гноблення», повідомляє «Голос Америки».

«Щодо України, зокрема, вона була міжнародно визнана в межах кордонів, включаючи Крим, у 1991 році всім міжнародним співтовариством, включаючи Китай», - заявили в МЗС Франції і додали, що Китаю доведеться уточнити, чи відображають ці коментарі офіційну позицію Пекіна.

Раніше в ефірі французького телеканалу китайський дипломат сказав, що «країни колишнього СРСР не мають фактичного статусу в міжнародному праві, оскільки немає міжнародної угоди, яка б матеріалізувала їхній суверенний статус», а щодо Криму, то сказав, що півострів був «російським спочатку» й що приналежність півострова «залежить від того, як ви сприймаєте проблему», додавши, що «це не так просто».

Напередодні дипломати країн Балтії висловили своє обурення словами посла Китаю у Франції. МЗС Естонії викликало посла Китаю і заявило, що «коментарі представника Китаю щодо незалежних і суверенних держав є неправдивими та неправильним тлумаченням історії», а міністр закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс заявив, що саме такі заяви і є поясненням, чому країни Балтії не довіряють тому, що Китай може домовлятися про мир в Україні.

Посол України у Франції Вадим Омельченко написав у Twitter: «Такі заяви йдуть врозріз з позицією китайської столиці «щодо зусиль з відновлення миру в Україні на основі міжнародного права та цілей і принципів Статуту ООН».

Міністерство закордонних справ Китаю не відповіло на запит журналістів про коментар.

Посол Китаю у Франції. Фото Courtesy



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан поділився думкою, як Дональд Трамп може повпливати на кінець війни в Україні

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.