​У розвідці США прокоментували польоти дронів над кремлем і спроможність путіна використати ядерну зброю

Розвідка США наразі не має даних щодо того, хто стоїть за польотами дронів над Кремлем. Про це заявила директорка американської розвідки Авріл Гейнс під час слухань щодо зовнішніх загроз у Комітеті Сенату США зі збройних сил в четвер, повідомляє «Голос Америки».

Інцидент із безпілотниками над кремлем керівників розвідки попросив прокоментувати сенатор-республіканець Том Коттон.

«Влада росії звинуватила Україну y спробі вбити президента путіна і заявила, що Сполучені Штати до цього причетні. Це серйозна справа, якщо це правда» - сказав Коттон.

«Очевидно, ви бачили, що українська влада заперечує свою причетність до цього, і на даному етапі ми не маємо інформації, яка б дозволила нам надати незалежну оцінку», - відповіла Авріл Гейнс.

Сенатор Коттон уточнив, чи знають представники розвідки, що володимир путін не часто ночує у кремлі. Отримавши ствердну відповідь, він зазначив: «кремль не схожий на Білий дім. Іншими словами, це не основна резиденція президента росії. Навіть якби він був там, ці безпілотники на відео, які я бачив, вони не виглядають зброєю такого розміру, яка могла б завдати значної шкоди кремлю». На це керівники розвідки теж відповіли ствердно.

«Здається, це ті типи безпілотників, які вимагають відносно близької прямої видимості, тобто когось на землі в москві, яка не є відомою як відкрите та дружнє місто з людьми, що вороже ставляться до російського уряду. Чи це правда?» - запитав сенатор. «Потенційно з фотографій, які я бачив. Так», - відповів Скотт Берр'є, директор Розвідувального управління Міноборони США.

На тих же слуханнях Гейнс заявила, що росія ймовірно не зможе провести «значну наступальну операцію цього року» через брак боєприпасів і живої сили - незалежно від того, чи буде український контрнаступ успішним.

«Насправді, якщо росія не розпочне обов’язкову мобілізацію та не забезпечить суттєві постачання боєприпасів третіми сторонами, окрім теперішніх постачань з Ірану та інших країн, їй буде дедалі складніше підтримувати навіть скромні наступальні операції», - цитує CNN керівницю розвідки.

За її оцінкою, путін, «ймовірно», зменшив свої теперішні амбіції в Україні, щоб вважати перемогою «консолідацію контролю над окупованою територією на сході та півдні України та гарантувати, що Україна ніколи не увійде в НАТО».

При цьому Гейнс вважає, що малоймовірно, що росія буде готова домовлятись про певне перемир'я цього року, якщо політичні чинники «не змінять думку» президента путіна. За її оцінкою, росія також навряд чи готова використати ядерну зброю, навіть в умовах значних втрат у війні в Україні.

Фото AP



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан поділився думкою, як Дональд Трамп може повпливати на кінець війни в Україні

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.