​Війна в Україні змінила характер загроз від росії для НАТО - Пентагон

Характер загроз, які надходять від росії до НАТО, «значно змінився». Через війну в Україні росія втратила значну частину сухопутних сил та боєприпасів, але зберігає інші небезпечні спроможності, включаючи ракетні удари та ядерну зброю. Такими оцінками поділився заступник помічника міністра оборони США Семуель Бреннен у п'ятницю під час конференції в вашингтонському аналітичному центрі «Атлантична рада», присвяченому підготовці до саміту НАТО, що відбудеться у Вільнюсі влітку, передає «Голос Америки».


Загроза для НАТО від росії «є гострою, навіть більш небезпечною, ніж до війни в Україні, однак те, яким чином це може заторкнути НАТО, змінилось», зауважив посадовець. Він вказав на те, що росії знадобиться час, щоб поповнити сухопутні війська та втрачені боєприпаси, але «вони утримують низку інших проблемних спроможностей, до яких вони можуть більше схилятись».

«Тому такі питання, як протиракетна, протиповітряна оборона, кіберзагрози, протистояння в космосі і, звичайно, ядерні загрози виходять на передній план, і ми маємо забезпечити, що ми плануємо і модернізуємо наші можливості в цьому театрі, щоб мати змогу відповідати на це, а не лише в сфері сухопутних сил», - заявив Бреннен.

Щодо можливості протистояння на суходолі, Бреннен відзначив, що присутність військ США в регіоні швидко змінюється «зі вступом Фінляндії до НАТО, а також з огляду на те, що росія робить в Білорусі».

З 2017 року США підтримують ротаційну присутність військ в Польщі, а також в контексті Мадридського саміту оголосили про передову присутність гарнізону Сухопутних військ, також є ротаційні сили в країнах Балтії. «Це демонструє, що ми змінили нашу присутність на східному флангу НАТО і ввели інфраструктуру, яка дозволяє нам дуже швидко наростити масштаб, за необхідності, у майбутньому», - наголосив посадовець.

Відповідаючи на питання щодо можливості розміщення небойових сил США в Україні, Бреннен підкреслив: «Зараз міністерство повністю зосереджено на підтримці України в теперішній війні і думає про місії допомоги безпеки, коли йдеться про сторону НАТО від кордону».

Фото Reuters



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан поділився думкою, як Дональд Трамп може повпливати на кінець війни в Україні

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.