​Американські законодавці не проголосували у Сенаті за надання фінансової допомоги Україні та Ізраїлю


Законодавці від Республіканської партії у Сенаті США 6 грудня заблокували пропонований Білим домом пакет фінансування $110 мільярдів доларів для допомоги Україні та Ізраїлю і для низки заходів безпеки на південному кордоні США для стримування зрослої неконтрольованої міграції з Мексики до США.

Пропозиція не набрала необхідних 60 голосів, які розподілилися 49-51, і це означає, що законодавці вимушені повертатися до переговорів в той час, як до зимових канікул залишаються тижні, повідомляє Голос Америки.

Байден попросив, щоб Конгрес затвердив програму фінансування, яка, серед іншого, включала $61 мільярд для України.

Законодавці від Демократичної партії намагалися проштовхнути це рішення, але республіканці заявили, що не підтримають його, якщо не буде значних змін у прикордонній політиці.

Лідер меншості в Сенаті Мітч Макконнелл, який підтримує допомогу Україні, рекомендував членам своєї партії голосувати проти, бо на думку республіканців в пропозиціях Білого дому не передбачено кроків, яких вони вимагають вже кілька років.

Перед голосуванням у середу президент Джо Байден звертався до Конгресу з проханням схвалити надання додаткової військової допомоги Україні.

Президент сказав, що припинення допомоги було б, як він висловився, «найбільшим подарунком», який Сполучені Штати можуть зробити президенту росії владіміру путіну в той час, як росія веде війну проти України.

Також 6 грудня Міністерство оборони США оголосило про нову безпекову допомогу для України, яка є 52-м виділенням від серпня 2021 року.

У цьому наборі на 175 мільйонів доларів передбачені засоби протиповітряної оборони, артилерійські боєприпаси, протитанкова зброя та інше обладнання для української армії.

У Пентагоні та Держдепартаменті повідомили, що йдеться також про керовані ракети для артилерійських ракетних систем високої мобільності (HIMARS), протитанкові системи та високошвидкісні протирадіаційні ракети.

Виступаючи в Білому домі, президент Байден сказав: «Я підтримую реальні рішення на кордоні, щоб виправити зламану імміграційну систему», але він закликав до компромісу, а не до закриття кордону, що є однією з вимог деяких республіканців.

Президент сказав, що республіканці «повинні вирішити, чи хочуть вони політичного, чи реального рішення. Це має бути компроміс».

«Дріб'язкова, партійна, сердита політика не може стати на заваді більшій підтримці України, - сказав він. - Я закликаю Конгрес робити правильні речі для України: стояти на боці України».

Лідер республіканців Мітч Макконнелл. Фото Reuters



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.