​Іноземних посадовців прокуратура США тепер може звинуватити у хабарництві

Активісти боротьби з корупцією та за прозорість роботи уряду кажуть, що новий закон США, який дозволяє федеральним прокурорам порушувати кримінальні звинувачення проти офіційних осіб іноземних урядів, які вимагають або отримують хабарі від американських компаній, заповнить велику прогалину в глобальній боротьбі з корупцією, повідомляє Голос Америки.

Закон про запобігання здирництву за кордоном (FEPA), який є частиною Закону про дозвіл на національну оборону, був підписаний президентом США Джо Байденом у грудні. Прихильники стверджують, що він стане вкрай необхідним доповненням до майже 50-річного Закону про корупцію за кордоном (FCPA), згідно з яким вважається злочином дача хабара або інший корупційний вплив на іноземних посадових осіб з боку осіб, які проживають у США.

Уряд США регулярно висуває звинувачення в рамках FCPA проти американських компаній за участь у корупції за кордоном, але досі він мав обмежені можливості покарати чиновників, які прагнуть або приймають виплату.

Юридичні експерти зазначають, що коли йдеться про транскордонну корупцію, у кожному рівнянні є дві сторони: сторона «пропозиції», яка складається з компаній і осіб, готових платити хабарі, і сторона «попиту», що складається з іноземних чиновників, які вимагають або отримують хабарі. FEPA вперше чітко криміналізує сторону попиту.

Фото АР



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.