​Віцепрезидентка США Камала Гарріс про ухвалення допомоги для України: «Є лише план А»


Віцепрезидентка США Камала Гарріс заявила, що продовжувати підтримку України є «стратегічним інтересом Сполучених Штатів». Про це віцепрезидентка США заявила після зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським в суботу в Мюнхені, повідомляє Голос Америки.

«Є лише план А, який передбачає, що Україна отримає все, що вона потребує», – сказала Гарріс під час спільної прес конференції з Зеленським.

За її словами, допомога Україні має підтримку обох палат у Конгресі. Вона додала, що, на її думку, якщо законопроєкт про додаткове фінансування поставили б на голосування у Палаті представників, він би був ухвалений.

Як повідомлялося раніше, 13-го лютого Сенат, де більшість мають демократи, схвалив законопроєкт, що передбачає допомогу союзникам США, зокрема Україні, Ізраїлю та Тайваню обсягом 95,34$ млрд, з яких 60$ млрд передбачено для Києва.

Але республіканці, які мають більшість голосів у Палаті представників, скасували голосування, заплановане на 16 лютого. А спікер Палати представників конгресмен-республіканець Майк Джонсон відмовився ставити його на голосування, оголосивши перерву в роботі палати до 28-го лютого.

У Мюнхені, стоячи поруч із Зеленським, Гарріс сказала журналістам, що історичний досвід вчить не піддаватися на тиск диктаторів.

«Історія показує нам: якщо ми дозволяємо такому агресору, як (президент росії володимир) путін, безкарно захоплювати землю, він продовжував наступати. Тоді інші потенційні агресори набрались сміливості», – сказала Гарріс. Вона додала, що «ми повинні бути непохитними і ми не можемо грати в політичні ігри».

Президент Зеленський заявив, що пакет допомоги, який застряг у Конгресі, є «життєво необхідний» для України. Це дасть їй можливість просуватися на полі бою.

Він наголосив, що Київ розраховує на те, що США залишаться «стратегічним партнером» України.

Також на конференції генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що затримка Конгресу призвела до скорочення потоку американської зброї та боєприпасів, що безпосередньо вплинуло на лінію фронту.

«Кожен тиждень очікувань означає, що вбитих на передовій в Україні буде більше», — сказав він.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц, чия країна є другим за величиною військовим постачальником зброї для України після США, знову закликав інші європейські країни збільшити обсяги поставок.

Камала Гарріс. Фото Reuters



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.