​Якого президента обере Словаччина у неділю - проукраїнського чи пропутінського?


Голосування у другому турі президентських виборів у Словаччині 6 квітня визначить, чи главою сусідньої з Україною держави з населенням 5,424 млн стане Іван Корчок, якого вважають проєвропейським політиком, чи Петер Пелеґріні - політичний союзник чинного прем’єр-міністра Роберта Фіцо, який показав себе скептичним щодо Європейського Союзу і НАТО, пише Голос Америки.

Повноваження словацького президента досить вузькі, але глава держави може накладати вето на законопроєкти, або оскаржувати їх у конституційному суді, і подавати кандидатури суддів найвищого суду Словаччини, а також представляє країну на міжнародних зустрічах.

Новий президент замінить на посаді Зузану Чапутову, яка разом з попереднім урядом виступала за підтримку України у боротьбі з російською агресією.

Словаччина - член Європейського Союзу і НАТО донедавна була серед важливих донорів зброї для української армії, але уряд прем'єр-міністра Роберта Фіцо, сформований восени 2023 року, припинив державну військову допомогу Україні.

Заяви Роберта Фіцо щодо України співзвучні з тим, що проголошує прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, який категорично проти військової підтримки України і виступає за співпрацю з росією.

Опитування в Словаччині, країні з населенням 5,424 млн, показують, що перед другим туром жоден з двох кандидатів не мав однозначної переваги.

Словацьке видання SME у середу подавало останні результати соціологічного дослідження агенції NMS, згідно з яким Іван Корчок може набрати 51,7% голосів.

Але інші дослідження, зокрема агенції Focus, доходило висновку, що понад 51% голосів набере Петер Пелеґріні.

Іван Корчок (ліворуч) і Петер Пелеґріні. Фото Reuters



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.