​Якого президента обере Словаччина у неділю - проукраїнського чи пропутінського?


Голосування у другому турі президентських виборів у Словаччині 6 квітня визначить, чи главою сусідньої з Україною держави з населенням 5,424 млн стане Іван Корчок, якого вважають проєвропейським політиком, чи Петер Пелеґріні - політичний союзник чинного прем’єр-міністра Роберта Фіцо, який показав себе скептичним щодо Європейського Союзу і НАТО, пише Голос Америки.

Повноваження словацького президента досить вузькі, але глава держави може накладати вето на законопроєкти, або оскаржувати їх у конституційному суді, і подавати кандидатури суддів найвищого суду Словаччини, а також представляє країну на міжнародних зустрічах.

Новий президент замінить на посаді Зузану Чапутову, яка разом з попереднім урядом виступала за підтримку України у боротьбі з російською агресією.

Словаччина - член Європейського Союзу і НАТО донедавна була серед важливих донорів зброї для української армії, але уряд прем'єр-міністра Роберта Фіцо, сформований восени 2023 року, припинив державну військову допомогу Україні.

Заяви Роберта Фіцо щодо України співзвучні з тим, що проголошує прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, який категорично проти військової підтримки України і виступає за співпрацю з росією.

Опитування в Словаччині, країні з населенням 5,424 млн, показують, що перед другим туром жоден з двох кандидатів не мав однозначної переваги.

Словацьке видання SME у середу подавало останні результати соціологічного дослідження агенції NMS, згідно з яким Іван Корчок може набрати 51,7% голосів.

Але інші дослідження, зокрема агенції Focus, доходило висновку, що понад 51% голосів набере Петер Пелеґріні.

Іван Корчок (ліворуч) і Петер Пелеґріні. Фото Reuters



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

На линии фронта произошло 131 боевое столкновение, очень высокая боевая интенсивность, враг напирает на Бахмутском и Авдеевском направлениях

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.