​Марк Рютте закликав менше відкрито теревеніти про деталі війни і угоди миру в Україні, краще «робити це за зачиненими дверима»


Генеральний секретар НАТО Марк Рютте застеріг проти публічного обговорення деталей можливої мирної угоди між Україною та росією для завершення війни. Він надає перевагу не розкривати деталі того, що могло б стати «сильною угодою» для України, зауважив він в ексклюзивному коментарі Голосу Америки.

«Я прийду до цього. Інакше я б зробив путіна обізнанішим, ніж ви хотіли б, аби він був. Навіщо зараз ці розмови по телебаченню. Робімо це трохи за зачиненими дверима, тому що інакше, коли він сяде за стіл переговорів, він вже знатиме, що ми збираємося робити. Тому я трохи вагаюсь відповідати на ваше запитання», - сказав Рютте.

Водночас генсек запевнив, що підтримка України з боку багатьох європейських країн є «непорушною».

«Підтримка України непорушна. З боку моєї країни – Нідерландів. Але також подивіться, що німці вже дали Україні – 28 мільярдів. Також англійці, французи та вся Європа - данці, скандинави. Я повинен згадати кожну країну, Іспанію, кожного союзника у НАТО. Ми всі з вами. Ми хочемо, щоб ви були у сильній позиції, коли дійде до переговорів на ваших умовах», - сказав Рютте.

Тим часом щодо ймовірності зменшення американської підтримки України після початку каденції новообраного президента США Дональда Трампа, генсек Альянсу зауважив, що робота з майбутньою адміністрацією продовжується.

«Ми працюємо з новою адміністрацією [США], і я вважаю, що важливо, щоб коли буде угода, вона буде сильною», - сказав він.

Коментарі Рютте Голосу Америки відбивають позицію, яку він висловлював раніше, зокрема виступаючи 12 грудня в Брюсселі зі своєю першою великою програмною промовою відтоді, як обійняв посаду генсека НАТО 1 жовтня.

З одного боку, Рютте застеріг від домовленостей про мирну угоду «між собою», без залучення до процесу російського президента. Однак він також висловив сумніви у доречності публічного обговорення деталей гарантій безпеки й миру для України.

«Тут є величезний ризик, і ризик полягає в тому, що ми домовляємося між собою, як може виглядати мирна угода без володимира путіна за столом», - сказав Рютте відповідаючи на запитання щодо гарантій миру для України.

«І оскільки ми - демократичні країни, ми робимо все це відкрито. У цьому наша сила. Але це теж невелика проблема тут, тому що обговорення… Я бачу все це в пресі про гарантії й членство в НАТО – так чи ні, і прийняти – так чи ні, й віддати шматки землі в Україні, - продовжив він. – І я думаю, якби я зараз сидів у кремлі, і мене звали володимир володимирович путін, я б сказав, гей, це дуже позитивно для мене, і я навіть не за столом (переговорів). Отже, я справді трохи стриманий щодо цього».

Генсек альянсу не єдиний із високопоставлених західних посадовців, хто застерігає проти надмірно відвертих обговорень ситуації в Україні, постачання західної зброї та деталей гарантій безпеки.

Президент Франції Еммануель Макрон у лютому цього року закликав не виключати відрядження західних військ в Україну, однак відмовився вдаватися у деталі такого відрядження задля більшої «стратегічної невизначеності».

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі у вересні цього року зазначив, що публічні дебати щодо конкретних військових спроможностей, наданих Україні західними партнерами, корисні лише президенту росії володимиру путіну.

«Насправді є лише одна людина, яка отримує користь від публічних дебатів щодо конкретних спроможностей, і це президент путін», – сказав тоді Гілі.

Марк Рютте. Фото Reuters



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ в запасі, військовий експерт Роман Світан і ведучий 24 Каналу Ігор Гаврищак у військовому зведенні на 2 квітня обговорили такі теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.