​Впевненим кроком у Європу

Саміт ЄС «Східне партнерство» добіг кінця. Нагадаю, що формат Ради ЄС «Східне партнерство» - це 28 країн-членів ЄС, Азербайджан, Вірменія, Грузія, Молдова і Україна.


Судячи з вигляду Петра Олексійовича - він дуже задоволений перебігом і результатами саміту. Хоча я не розумію, чому наш гарант так «цвіте і пахне»? Адже Україна одержала від ЄС кілька досить тривожних меседжів.

Перше! ЄС надаватиме фінансову підтримку Україні й іншим партнерам лише за умови здійснення нею конкретних реформ. Про це мовиться у підсумковій декларації саміту ЄС «Східне партнерство».

Друге! ЄС виробив новий підхід у співробітництві з країнами-партнерами. Це так звана формула «більше за більше». Тобто Євросоюз більше допомагатиме фінансово і технічно тим країнам Східного партнерства, які найбільше і найефективніше впроваджують реформи.

Третє! ЄС закликав офіційний Київ якнайшвидше ухвалити угоду про «відкрите небо» з Україною. Увага!!! «Враховуючи позитивний вплив угод про спільний авіаційний простір з Грузією та Республікою Молдова, учасники саміту ще раз підтвердили важливість якнайшвидшого укладення Угоди про спільний авіаційний простір (так звана угода про «відкрите небо») з Україною», - ідеться у підсумковій декларації саміту ЄС «Східне партнерство».

Четверте! Про це окремо мова не велась під час саміту, але після одного з засідань я лоб-в-лоба зіштовхнувся з віце-міністром України у справах євроінтеграції пані Климпуш-Цинцадзе. Я поцікавився, чи дослухається Україна до рекомендацій ЄС щодо створення Антикорупційного суду ще в цьому році. На це пані Климпуш-Цинцадзе відповіла, що найвірогідніше до Нового року президент внесе у ВР законопроект про створення АК. Але створити його до кінця року нереально.

Щодо України все ті ж заяви про невизнання анексії Криму і непорушність українських кордонів. А якщо по суті: допомога для макроекономічного сектору буде надаватись Україні лише після того, як вона покаже результати реформ в економіці і в боротьбі з корупцією. Це сказав президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер.

В ексклюзивній розмові з Жаном-Клодом Юнкером (відразу після прес-конференції) він розповів, що учора довго розмовляв з президентом України. Говорили про все, але головною темою була боротьба з корупцією. У тому числі говорили про якнайшвидше створення Антикорупційного суду. Це питання залишається на порядку денному, заявив мені пан Юнкер.

Rostyslav Demchuk, facebook.com

Фото зі сторінки ФБ Rostyslav Demchuk



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 20 січня обговорив наступні актуальні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.