​Хороший піар: про спробу Порошенка «об’єднати українське православ’я»

Проблема існує, вона гостра, і розмови про те, що «політики не мають втручатися в справи церковні» - не більше, ніж політичний інфантилізм або погано приховані спроби залишити все, як є, в інтересах Москви.


Усі Церкви творили живі люди. І кожна церква є творінням рук людей.

І подолання розколу в українському православ’ї, як і сам розкол, - це не справа Церкви, а результат дій людей, політиків (як і перехід свого часу Київської метрополії з-під підпорядкування Константинополя в підпорядкування Москви).

Але проблема об’єднання українського православ’я це не лише проблема Української православної церкви Київського патріархату і Української автокефальної православної церкви.

Це прекрасно, що президент Порошенко знову поговорив зі Вселенським Патріархом (в 2012 році особисто знайомив міністра економіки Порошенка з Патріархом Варфоломієм і сподіваюсь, що Петро Олексійович виконав публічно дану того вечора обіцянку підтримати Вселенський Патріархат матеріально). Добре, що заручився підтримкою-листами-зверненнями представників двох згаданих вище Церков.

Але спроба викреслити, винести за дужки процесу Українську православну церкву Московського патріархату не подолає розкол у православ’ї.

І якщо Петро Олексійович не зрозумів до кінця позицію Вселенського Патріархату, то спробую пояснити: ВП хоче подолати розкол, а не зафіксувати його якісь нові лінії. Так, для того, щоб тема томосу (рішення про надання статусу автокефалії) набула для Константинополя (Священного Синоду Вселенського Патріархату) реального значення і звучання дійсно нас спонукають оформити відповідне прохання і від православної спільноти, і від державної влади.

Верховна Рада вже висловлювала свою позицію. Сенсу робити ще якісь звернення я не бачу з однієї простої причини - для Вселенського Патріархату окремих звернень частини (але не всіх) православних церков України буде недостатньо.

І саме на формування спільного бачення процесу подолання розколу в православ’ї серед українських віруючих та духовенства могла би бути спрямована діяльність президента Порошенка. Могла би... Але не стала.

У 2014 році ми пропонували свої послуги в цьому питанні. Пригадуєте Валерій Чалий (Valeriy Chaly), як я попереджав Вас влітку 2014 року, що тема православ’я стане для Порошенка актуальною за рік до виборів, але це буде надто пізно? І пригадуєте, що Ви мені відповіли?

Об’єднання українського православ’я в якійсь з форм має спершу стати фактом життя в Україні. Фактом життя, який цінується і оберігається державою. І лише після того Вселенський Патріархат набереться політичної мужності зробити свій крок. Вселенському Патріархату більше 2 тисяч років. Грати на догоду політикам держави, якій 20 з чимось років, які обираються в кращому разі на два терміни, ВП не буде.

Наша влада, і багато хто серед нас, все сподіваються, що питання стабільності гривні за нас вирішить МВФ, боротьби з корупцією - США, безпеки - НАТО, впливу ФСБ на РПЦ - Вселенський Патріархат. На жаль, так не буде. Спершу українська влада, обрана і підтримувана українським народом, має вирішити усі ці питання. А далі все докладеться. Якщо воно ще буде потрібне.

Узаконювати розкол і нашу бездіяльність Варфоломій не буде.

Зараз же наступило несподіване «прозріння» президента - треба щось робити!

І як завжди, розпочалась імітація. Імітація бурхливої діяльності по створенню Автокефальної православної церкви.

Так не вийде.

Чи і завдання ніхто не ставить? Лише піар!

Bohdan Yaremenko, facebook.com

Фото iona.kiev.ua



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 25 листопада обговорив такі актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.