​росія є найбрутальнішим представником політичного діалогу

Говорили вчора з представниками однієї Західної структури, в назві якої є щось про діалог, а в місії - «врегулювання конфліктів». У нас з «діалогом» концептуальна пастка.


В Україні небагато хто розуміє, що політичний Захід - це толерантність, компроміс, а відтак - діалог. Вони на Заході теж уміють воювати і ворогувати. Давно цього не робили усерйоз і на власній території, не хочуть, але уміють. Проте, навіть концепція самооборони і війни, в їх розумінні, не робить концепцію діалогу менш актуальною.

Політичний Схід, найбрутальнішим представником якого на сьогодні є росія, сприймає ж діалог не як суть і квінтесенцію політики, а лише як частину одного з інструментів політики і війни - обману.

До речі, ця проблема існує і в українській внутрішній політиці. Ми все ще не збираємось один з одним домовлятися, а плекаємо надії або примусити, або обманути. Але, це як то кажуть, - наші внутрішні проблеми, які заторкують світ лише в період переговорів з МВФ.

Стосовно росії все гірше. Діалог, як частина стратегії обману, використовується росією у відносинах з усіма зовнішніми партнерами і вважається нормою російською елітою та широкими масами (і на внутрішній, і на зовнішній аренах). І оскільки до діалогу росіяни схильні вдаватися винятково в рамках пошуку оптимального способу перемогти «партнера», щирі Західні запрошення до діалогу вони сприймають, як вияв слабкості або спроб компенсувати брак волі чи ресурсів протистояти росії. Отже заклики до діалогу - це запрошення для росії нагнітати тиск.

І Захід, раз по разу, закликаючи путіна до діалогу, лише погіршує власну і нашу ситуацію.

Також росія активно використовує заклики до діалогу для пригнічення настороженості, готовності і волі супротивника до спротиву і самозахисту. Усі заклики «голубів миру» в Україні є нічим іншим, як способом демотивації українців захищати себе - «який сенс у війні, яка все рівно закінчиться миром? Потрібно домовлятися».

Це створює ілюзію, що чим більше діалогу і переговорів, тим менше війни.

Але неможливо домовитися з тим, хто цього не хоче і не збирається виконувати домовленості.

Відтак на сьогодні єдиною темою, яку я би просував в «діалозі» з росіянами, є питання «на яких умовах росія готова взяти на себе відповідальність за війну в Україні»?

Це є ключовою проблемою. Поки росія не погодиться з тим, що вона є відповідальною за цю війну, ніяких мирів і договорів з нею бути не може. Точніше, може. Але ці договори мало чим відрізнятимуться від Переяславської угоди - і по суті, і за наслідками для України.

Наші західні гості вчора кивали. Ну, дай Боже.

Bohdan Yaremenko, facebook.com

Фото site.ua



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 20 листопада обговорив наступні актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.