​Експертна принциповість та бойкот Консультативної ради

Відтоді, як у ЗМІ були злиті так звані «протоколи Єрмака», де містився пункт про створення Консультативної ради в структурі політичної підгрупи ТКГ, більшість представників українського експертного співтовариства заявили свою принципову незгоду з тим, щоб надавати окупаційним адміністраціям статусу переговірника.


Складалося враження, що в нашій експертній спільноті утворився певний консенсус проти надмірної суб’єктизації бойовиків. І це добре.

Така консолідована реакція суспільства на відверто небезпечні ініціативи влади примусила українську переговорну групу в ТКГ зайняти вичікувальну позицію. Дехто навіть у цьому побачив «перемогу українського громадянського суспільства над ідеєю Консультативної ради». Але всі ці інфантильні сподівання не виправдалися.

На Банковій оговталися і пішли у наступ. По-перше, відповідь на петицію про відкликання підписів під так званими «протоколами Єрмака» від 11.03.2020 чітко окреслює позицію Офісу президента: Консультативна рада має бути створена в найближчий час.

Більше того, як випливає з інтерв'ю міністра з питань реінтеграції Олексія Резнікова, вся критика ідеї створення Консультативної ради сприймається людьми Єрмака як «інтриги політичних опонентів Зеленського, які бачать своєю метою лише обвалити рейтинг всенародно обраного президента».

Ми неодноразово писали про загрози, які несе в собі надання окупаційним адміністраціям суб’єктності в переговорах та перетворення їх на повноцінну переговорну сторону з врегулювання російсько-українського конфлікту на Донбасі.

Тристороння контактна група має таку назву тому, що там представлені ТРИ сторони переговорів: Україна, росія та ОБСЄ. Російські окупаційні адміністрації в ТКГ беруть участь як частина російського представництва. Це фіксує, принаймні, для нас та, принаймні, на рівні самого цього формату, що стороною конфлікту є не фейкові «ЛНР» та «ДНР», а безпосередньо країна-агресор – російська федерація.

Відмова від такої конструкції переговорного процесу та її гібридизація за рахунок введення нової складової у вигляді «Консультативної ради», – це перший рішучий крок у бік визнання стороною конфлікту переговорів бойовиків та прийняття російських вимог щодо врегулювання конфлікту.

Власне, такий погляд на проблему ніби розділяється переважною частиною адекватних вітчизняних експертів. Але є одне «але».

Як нам стало відомо, в офісі міністра реінтеграції та на Банковій сьогодні вже формують списки учасників цієї Консультативної ради.

Звичайно, влада намагається підібрати серед громадських експертів лояльних до себе медійних лідерів думок. Тих, хто буде без проблем, за окремий прайс, виправдовувати будь-які кроки команди Єрмака, спрямовані на «примирення та досягнення миру на Донбасі».

Проте, у цей список Єрмака прагнуть потрапити і деякі експерти, які позиціонують себе як «критики капітуляції».

Саме ці експерти зовсім нещодавно говорили публічно про «червоні лінії» та закликали суспільство мобілізуватися для недопущення капітуляції. Сьогодні ж вони готові до «конструктивної співпраці». З одного боку, вони пишуть гнівні тексти про ризики та пастки Консультативної ради, де засідатимуть представники Києва та окупаційних адміністрацій, а з іншого – вступають у «предметну розмову з офісом Єрмака».

Ми навмисно не хочемо називати прізвища колег, яких запрошують до Консультативної ради. У них є ще час зробити правильний вибір.

Сама участь у Консультативній раді, навіть у ролі критиків та опонентів лінії Єрмака, легітимізує саму ідею «прямих діалогів» між Києвом та окупаційними адміністраціями.

Єдиною правильною і принциповою позицією може бути лише публічний БОЙКОТ участі в таких структурах, як Консультативна рада. Це і є наша, особиста, як для експертів, «червона лінія», через яку ми не маємо права переступити.

Vitalii Kulyk, facebook.com

Фото зі сторінки ФБ Vitalii Kulyk



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Вчера поздно вечером враг атаковал многострадальный Харьков. Также в 7 часов утра были нанесені ракетные ударі по Одессе и предместью города Сумы

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.