​Про соціологічні дослідження як уподобання

Все більше соціологічні дослідження стають схожими не на дослідження певних соціологічних організацій, а на їхні уподобання. Такі уподобання вже видно неозброєним оком, коли певні соціологічні організації завищують рейтинги одним політикам, політичним партіям і занижують іншим. Різниця у цифрах вже починає просто вражати своєю неприхованістю у заангажованості.


Сьогодні було оприлюднено соціологічне дослідження соціологічної компанії SOCIS, яке проводилось 29 липня-3 серпня з опитуванням 2000 респондентів.

У разі проведення виборів до Верховної Ради п'ять політичних партій долають 5% бар'єр. Перше місце Слуга народу - 18,6%, друге ЄС - 13,7%, третє ОПЗЖ - 11,5%, четверте Батьківщина - 7,6%, п'яте Сила і честь - 5,7%. Такі цифри у цьому дослідженні, хоча не зрозуміло, результати серед всіх опитаних, чи серед тих, хто визначився.

КМІС провів своє дослідження 24 липня - 1 серпня і не тільки результати суттєво відрізняються, але й місця, які посідають політичні партії. Слуга народу на першому місці з 20,2%, на другому місці ОПЗЖ - 18,3%, на третьому місці Батьківщина - 16%, на четвертому ЄС - 14,2%, на п'ятому Сила і честь - 6,3%.

Незмінними залишаються перше та п'яті місця, відповідно за Слугою народу і Силою та честь. От у середині п'ятірки ситуація неоднозначна.

Ще одне дослідження, яке провела група Рейтинг з 23 по 25 липня, дає наступні результати політичним партіям: Слуга народу - 20,9% серед всіх, 24,1% серед тих, хто визначився, ЄС - 12,4% і 14,3%, Батьківщина - 11,1% і 12,8%, ОПЗЖ - 10,8% і 12,.4%, Сила і честь - 3,6% і 4,1%.

У дослідження SOCIS найбільше відрізняється підтримка з іншими дослідженнями у партій Батьківщина та ОПЗЖ. Хоча і Слуга народу має вже менше 20%.

Отже, на мою думку, найкращими соціологічними дослідженнями можуть бути тільки самі вибори, хоча певні тенденції, як негативні, так і позитивні, можна побачити навіть в оприлюднених соціологічних дослідженнях, які вже стали, на жаль, повноцінним маніпулятивним інструментом у політичній боротьбі політиків та політичних партій.

Віталій Бала, facebook.com

Фото radiosvoboda.org



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 9 січня обговорив наступні актуальні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.