​Про соціологічні дослідження як уподобання

Все більше соціологічні дослідження стають схожими не на дослідження певних соціологічних організацій, а на їхні уподобання. Такі уподобання вже видно неозброєним оком, коли певні соціологічні організації завищують рейтинги одним політикам, політичним партіям і занижують іншим. Різниця у цифрах вже починає просто вражати своєю неприхованістю у заангажованості.


Сьогодні було оприлюднено соціологічне дослідження соціологічної компанії SOCIS, яке проводилось 29 липня-3 серпня з опитуванням 2000 респондентів.

У разі проведення виборів до Верховної Ради п'ять політичних партій долають 5% бар'єр. Перше місце Слуга народу - 18,6%, друге ЄС - 13,7%, третє ОПЗЖ - 11,5%, четверте Батьківщина - 7,6%, п'яте Сила і честь - 5,7%. Такі цифри у цьому дослідженні, хоча не зрозуміло, результати серед всіх опитаних, чи серед тих, хто визначився.

КМІС провів своє дослідження 24 липня - 1 серпня і не тільки результати суттєво відрізняються, але й місця, які посідають політичні партії. Слуга народу на першому місці з 20,2%, на другому місці ОПЗЖ - 18,3%, на третьому місці Батьківщина - 16%, на четвертому ЄС - 14,2%, на п'ятому Сила і честь - 6,3%.

Незмінними залишаються перше та п'яті місця, відповідно за Слугою народу і Силою та честь. От у середині п'ятірки ситуація неоднозначна.

Ще одне дослідження, яке провела група Рейтинг з 23 по 25 липня, дає наступні результати політичним партіям: Слуга народу - 20,9% серед всіх, 24,1% серед тих, хто визначився, ЄС - 12,4% і 14,3%, Батьківщина - 11,1% і 12,8%, ОПЗЖ - 10,8% і 12,.4%, Сила і честь - 3,6% і 4,1%.

У дослідження SOCIS найбільше відрізняється підтримка з іншими дослідженнями у партій Батьківщина та ОПЗЖ. Хоча і Слуга народу має вже менше 20%.

Отже, на мою думку, найкращими соціологічними дослідженнями можуть бути тільки самі вибори, хоча певні тенденції, як негативні, так і позитивні, можна побачити навіть в оприлюднених соціологічних дослідженнях, які вже стали, на жаль, повноцінним маніпулятивним інструментом у політичній боротьбі політиків та політичних партій.

Віталій Бала, facebook.com

Фото radiosvoboda.orgКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Последние новости

Новый, 2022 год, с первых дней богат на события. Переговоры россии и НАТО, беспорядки в Казахстане, дело против пятого президента Украины

подробнее

Опрос

До яких дій Ви готові вдатися у разі російської інтервенції в Україну?

Конфликты и законы © 2008-2022.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.