​Поточне «горе з розуму»


Останнім часом пишу мало. Бо багато чого не розумію. Що характерно, не я один такий.

Не розумію, чому «План української перемоги», в першу чергу, переможну мету війни, наші очільники хочуть обговорювати не з українцями, яким план виконувати ціною своїх життів і страждань, а з американськими політиками, які навіть зброю нам забороняють використовувати на повну? Так воно не спрацює.

Намагаюся зрозуміти, але не виходить: а що ЗСУ і досі роблять у Курський області, якщо наш наступ там фактично зупинений, а от ворожий наступ у Донецькій області тільки набирає обертів? Певний успіх курської операції як раз і полягав у її непередбачуваності і динамічності. Якщо втратити динаміку — гарантовані проблеми.

Зовсім на голову не налазить дурна публічна дискусія стосовно загибелі пілота та втраченого F-16. Бо по уламках літака відразу зрозуміло, що стало причиною: «дружній вогонь» чи помилка керування. Треба просто сказати правду та рухатися далі, бо це війна. До речі, на жаль, були випадки, коли наш МіГ-29 атакував крилату ракету або «шахед», пілот помилявся і надто зближувався з ціллю, у результаті чого літак потрапляв у хмару уламків, що призводило до трагічних наслідків.

Не розумію раптову лавину повідомлень про українську «диво-зброю» з неможливими характеристиками: то фантастична ракета-дрон, то балістична ракета краще «Атакамса» з «Іскандером» разом. Єдине раціональне пояснення, що це штучний «туман війни», який має приховати використання західної далекобійної зброї по історичних територіях рф. Але це надто позитивна версія, щоб у неї повірити без фактичних підтверджень з фронту.

Нерозуміння переходить у розпач, коли наприкінці третього року війни бачу, як волонтери збирають гроші не на якісь смаколики чи побутові речі для бійців, а на зброю — дрони, РЕБ, транспорт. Це ж фактично вирок нашій державній системі виробництва та закупівлі зброї! Саме державні структури повинні аналізувати бойове застосування, формулювати випереджаючи вимоги для виробників і випускати або закуповувати все, що необхідне. Бо чим масовіше, тим дешевше. Але замість цього маємо більшу, ніж у мирні часи, бюрократію, непрофесіоналізм, який межує з диверсією, і корупційні ознаки на кожному етапі. Волонтерство дещо маскує проблему, але не здатне її вирішити.

А найбільше не розумію, на що, власне, розраховує наша влада? Нема навіть намагань виправити кричущу несправедливість, яка є головним стримуючим фактором і у мобілізації, і загалом у переводі країни «на воєнні рейки». А тоді що? «Паляниця» влучить у кремль, і путін капітулює? Чи Байден раптом прокинеться і пригрозить зрівняти москву «Томагавками» аж до того первинного болота, звідки походить московія?

Або несподівано виявляться правдою позаземні реляції нашого прем’єра, що все, про що обіцяли — виконується? І про гігават енергії. І про мільйон дронів. І навіть про мільярд дерев. Не розумію...

Звісно, влада вважає головною умовою перемоги, що українське суспільство стисне зуби, затулить рота і почне мовчки виконувати будь-які накази з ОП. Але ж так не буде. А ось це як раз є чітко зрозумілим.

Олександр Кочетков, facebook.com

Фото зі сторінки ФБ Олександра Кочеткова



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 17 вересня обговорив наступні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.