Порошенко наступив на горло громадському обвинуваченню
- Подробиці
- Опубліковано 24.06.2015 12:12
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 3097
Президент Петро Порошенко ветував прийнятий Верховною Радою 22 травня закон, «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення ролі громадянського суспільства в боротьбі з корупційними злочинами». Як повідомляється у картці законопроекту на сайті ВР, Порошенко повернув законопроект зі своїми зауваженнями, передає УНІАН.
Зокрема, на думку Порошенка, права, що надаються Законом громадянам, «спричиняють ризики порушень Конституції і законів України, погіршення ситуації із дотриманням прав і свобод людини в державі, створюють загрози національній безпеці, чим нівелюється потенційний позитивний ефект від прийняття Закону».
На думку президента, пропонований законом підхід щодо збирання та оцінки доказів суперечить низці конституційних гарантій прав і свобод людини, встановлених кількома статтями Конституції.
«На будь-яку фізичну чи юридичну особу як на громадського обвинувача фактично покладаються повноваження прокурора щодо підтримання обвинувачення в суді поряд із прокурором. Це є неприйнятним, оскільки Конституцією України функцію підтримання обвинувачення в суді покладено безпосередньо на прокуратуру», - підкреслюється у висновку.
«Слід дійти висновку, що положення Закону спричиняють ризики порушень прав і свобод людини, не відповідають Конституції України, базовим законодавчим актам, міжнародним зобов'язанням України у сфері боротьби із корупцією, інтересам забезпечення національної безпеки, у зв'язку з чим пропоную його відхилити. Натомість вважаю за необхідне зосередити зусилля державних органів та інститутів громадянського суспільства на забезпеченні ефективної та дієвої реалізації існуючих законодавчих норм щодо протидії і боротьби з корупцією та участі громадськості у цьому процесі», - йдеться у висновку президента.
Як повідомлялося раніше, 22 травня ВР прийняла в цілому закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення ролі громадянського суспільства в боротьбі з корупційними злочинами».
Ветований закон припускав після введення в дію дозвіл використовувати в суді як доказ відео- та аудіофіксацію вимагання чиновником хабара.
Також передбачалося запровадження інституту громадського обвинувачення щодо злочинів, визначених статтею 368 «Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою», статтею 370 «Провокація підкупу» Кримінального кодексу України.
Також з цієї категорії...

На Дніпропетровщині СБУ перекрила канал...
7 сент. 2015 г.

В Одесі СБУ ліквідувала конвертцентр...
21 нояб. 2015 г.

Директор комунального підприємства в Броварському...
3 сент. 2016 г.
Набираючі популярність...

Оперативна інформація станом на 08.00...
28 апр. 2025 г.

1160 москалів подохло минулої доби...
28 апр. 2025 г.

Збито 40 ворожих БпЛА, 74...
28 апр. 2025 г.
Останні новини
28.04.2025 20:26
Як українці годують чиновницьку касту: цифри, які шокують28.04.2025 09:12
1160 москалів подохло минулої доби на українській земліВедуча Ірина Узлова та військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Роман Світан обговорили найактуальніші новини навколо російсько-української війни
Коментарі