Як харківські лісгоспи охороняють свої заказники?
- Подробиці
- Опубліковано 15.07.2013 20:11
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 2766
29 березня цього року Харківська обласна рада надала Балаклійському, Ізюмському, Зміївському, Куп'янському та Чугуєво-Бабчанському лісгоспам дозволи на 2013 р. на рубки на територіях природно-заповідного фонду, в яких ці господарства є землекористувачами: в Червонооскільському регіональному ландшафтному парку, семи заказниках і пам'ятці природи "Гора Кремінець". Про це «Конфліктам і законам» повідомили у прес-службі Українського національного екологічного центру (НЕЦУ).
Оскільки рубати лісгоспи будуть ті резервати, які вони повинні охороняти, після такого рішення облради логічно було б поцікавитися: а як в них йдуть справи з цією охороною? Особливо актуальним це питання стоїть для рідкісних видів - адже ці заповідні території створювалися саме задля їх збереження.
Щоб прояснити цю ситуацію, у НЕЦУ звернулися до самих лісгоспів. Отримані відповіді не викликали особливого оптимізму.
Жоден з лісгоспів, який отримав право на "заповідні" рубки, не тільки не займається в своїх резерватах збереженням рідкісних видів рослин та тварин, а й навіть не здатен виявити ці види. Відкритим лишилося і питання впливу рубок на біорізноманіття охоронних територій. На всі такі питання у лісників відповідь одна - у нас на це нема ані фахівців, ані коштів: Балаклійський, Ізюмський та Зміївський лісгоспи при плануванні лісогосподарських заходів на території заказників наявність рідкісних видів не враховують; Куп'янський лісгосп повідомив, що "рідкісних видів на даних територіях не виявлялося…"
З огляду на це слід згадати, що головний нормативний документ, за яким працює українська лісова галузь, Лісовий кодекс (ст. 19 п. 6), зобов'язує постійних користувачів лісів (в нашому випадку - лісові господарства) "забезпечувати охорону типових та унікальних природних комплексів і об'єктів, рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення, видів тваринного і рослинного світу, рослинних угруповань". Тож, очевидно, що бездіяльність лісгоспів в охороні біорізноманіття є прямими ігнорування вимог чинного законодавства.
І в такому становищі фактичний стан речей (як лісгоспи охороняють свої заказники та як на них впливають рубки) можна прояснити тільки при натурному обстеженні. Для цього у НЕЦУ разом із вченими вже обстежили регіональний ландшафтний парк "Червонооскільський" (детальніше про це - http://pechenegy.org.ua/ru/ node/1027), - дані про рідкісні види, що були виявлені під час обстеження на його території, будуть передані станції лісовпорядкування - для врахування при майбутньому плануванні рубок на його території. Відносно ж рубок цього року, претензій до Куп'янського лісгоспу (саме він проводитиме їх у "Червонооскільському") немає.
А в цілому - хай лісгоспи не мають своїх фахівців, які б могли спланувати ефективну охорону біорізноманіття. Однак в Харківській області є наукові установи, є національні парки, які мають високий науковий потенціал і які з легкістю зробили б цю роботу. То чому б їх не запросити попрацювати у лісових заказниках?
Також з цієї категорії...
Медіа-профспілка повідомила прокуратуру про злочин...
15 нояб. 2012 г.
Заступника голови партії «Батьківщина» викликають...
30 мая 2013 г.
Защита Юлии Тимошенко требует изменения...
3 янв. 2014 г.
Набираючі популярність...
Як Порошенко свою партію підставив
14 нояб. 2024 г.
Поліція Києва затримала двох ділків,...
20 нояб. 2024 г.
Ідіотизм для нашої економіки
22 нояб. 2024 г.
Останні новини
22.11.2024 16:27
О культе личности Трампа и Маска техноолигархии22.11.2024 12:32
Ідіотизм для нашої економіки22.11.2024 08:47
1050 москалів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:
Коментарі