Як харківські лісгоспи охороняють свої заказники?
- Подробиці
- Опубліковано 15.07.2013 20:11
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 2797
29 березня цього року Харківська обласна рада надала Балаклійському, Ізюмському, Зміївському, Куп'янському та Чугуєво-Бабчанському лісгоспам дозволи на 2013 р. на рубки на територіях природно-заповідного фонду, в яких ці господарства є землекористувачами: в Червонооскільському регіональному ландшафтному парку, семи заказниках і пам'ятці природи "Гора Кремінець". Про це «Конфліктам і законам» повідомили у прес-службі Українського національного екологічного центру (НЕЦУ).
Оскільки рубати лісгоспи будуть ті резервати, які вони повинні охороняти, після такого рішення облради логічно було б поцікавитися: а як в них йдуть справи з цією охороною? Особливо актуальним це питання стоїть для рідкісних видів - адже ці заповідні території створювалися саме задля їх збереження.
Щоб прояснити цю ситуацію, у НЕЦУ звернулися до самих лісгоспів. Отримані відповіді не викликали особливого оптимізму.
Жоден з лісгоспів, який отримав право на "заповідні" рубки, не тільки не займається в своїх резерватах збереженням рідкісних видів рослин та тварин, а й навіть не здатен виявити ці види. Відкритим лишилося і питання впливу рубок на біорізноманіття охоронних територій. На всі такі питання у лісників відповідь одна - у нас на це нема ані фахівців, ані коштів: Балаклійський, Ізюмський та Зміївський лісгоспи при плануванні лісогосподарських заходів на території заказників наявність рідкісних видів не враховують; Куп'янський лісгосп повідомив, що "рідкісних видів на даних територіях не виявлялося…"
З огляду на це слід згадати, що головний нормативний документ, за яким працює українська лісова галузь, Лісовий кодекс (ст. 19 п. 6), зобов'язує постійних користувачів лісів (в нашому випадку - лісові господарства) "забезпечувати охорону типових та унікальних природних комплексів і об'єктів, рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення, видів тваринного і рослинного світу, рослинних угруповань". Тож, очевидно, що бездіяльність лісгоспів в охороні біорізноманіття є прямими ігнорування вимог чинного законодавства.
І в такому становищі фактичний стан речей (як лісгоспи охороняють свої заказники та як на них впливають рубки) можна прояснити тільки при натурному обстеженні. Для цього у НЕЦУ разом із вченими вже обстежили регіональний ландшафтний парк "Червонооскільський" (детальніше про це - http://pechenegy.org.ua/ru/ node/1027), - дані про рідкісні види, що були виявлені під час обстеження на його території, будуть передані станції лісовпорядкування - для врахування при майбутньому плануванні рубок на його території. Відносно ж рубок цього року, претензій до Куп'янського лісгоспу (саме він проводитиме їх у "Червонооскільському") немає.
А в цілому - хай лісгоспи не мають своїх фахівців, які б могли спланувати ефективну охорону біорізноманіття. Однак в Харківській області є наукові установи, є національні парки, які мають високий науковий потенціал і які з легкістю зробили б цю роботу. То чому б їх не запросити попрацювати у лісових заказниках?
Також з цієї категорії...
У ГПУ розтлумачили, що чекає...
4 мая 2014 г.
Службовців агрохолдингу «Агрейн» підозрюють у...
4 нояб. 2014 г.
Затримано водія, який вчора скоїв...
9 сент. 2018 г.
Набираючі популярність...
Пару слов о фехтовальном бое...
28 июл. 2023 г.
Оперативна інформація станом на 08.00...
1 июл. 2024 г.
В Одесі обурені українці штурмують...
26 окт. 2024 г.
Останні новини
22.01.2025 09:41
1950 москалів подохло минулої доби на українській землі21.01.2025 12:16
1600 кацапів подохло мигулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 20 січня обговорив наступні актуальні теми:
Коментарі