Сергій Власенко: Це не судова казуїстика, це тотальна деградація судової системи

zayava vlasenko

 

Захисник екс-прем'єр-міністра України Сергій Власенко вважає, що відмова Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних та кримінальних справ передати до Верховного суду заяву Юлії Тимошенко про перегляд та скасування так званого «газового» вироку свідчить про повну деградацію національної судової системи, повідомляє персональний сайт Юлії Тимошенко, передають «Конфлікти і закони».


«Це навіть не судова казуїстика, це безумовне свідчення тотальної деградації судової системи, яка готова надавати послуги лише адміністрації президента. Як же він боїться Юлію Тимошенко», - сказав Сергій Власенко.

За його словами, Вищий спеціалізований суд України за законом був зобов'язаний передати на розгляд Верховного суду заяву Юлії Тимошенко. «Підставою для цього є сам факт наявності рішення Європейського суду з прав людини та зафіксовані в ньому порушення Європейської конвенції з прав людини під час судового розгляду справи. Тим більше, що Європейський суд постановив, що і у вироку суддя Кірєєв ухвалив незаконне рішення щодо утримання Юлії Тимошенко під вартою на час розгляду справи в апеляційній інстанції», - наголосив він.

Захисник Юлії Тимошенко також вважає абсурдним мотивування Вищого спецсуду щодо неаутентичного переказу рішення Європейського суду. «Закон не передбачає будь-яких переказів рішень Європейського суду. Ми надали цей документ в оригіналі та виключно для зручності суду запропонували свій переказ. Якщо вони вважають цей переказ якімсь не таким, то вони повинні керуватися оригіналом рішення Євросуду», - підкреслив Сергій Власенко.

«У постанові від 5 серпня нам вказали лише на один недолік – нібито відсутність доказів того, що рішення Євросуду набуло статус остаточного. Ми щодня письмово запитували про те, які ще недоліки потрібно усунути, але нам нічого не відповідали. Ми також у заяві ніколи не писали, що рішення Євросуду стосується вироку. До речі, ми не отримали це рішення Вищого спецсуду – він спілкується прес-релізами», - заявив захисник Юлії Тимошенко.

Як відомо, Юлія Тимошенко після набуття чинності рішенням Європейського суду з прав людини звернулася до Верховного Суду України із заявою, яка була 1 серпня зареєстрована у Вищому спеціалізованому суді з розгляду цивільних та кримінальних справ, про перегляд та скасування вироку у так званій «газовій» справі. Через декілька днів стало відомо, що Вищий спецсуд у зв'язку з нібито виявленими недоліками призупинив розгляд заяви та запропонував захисту до 5 серпня їх виправити. Захист Юлії Тимошенко своєчасно виправив так звані «недоліки».

Відповідно до національного законодавства, Вищий спеціалізований суд впродовж 15 днів повинен вирішити питання щодо передачі або відмови у передачі заяви на розгляд Верховного суду. Відповідний строк сплив 15 серпня.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 20 січня обговорив наступні актуальні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.