НМПУ відстоює права журналістів у Чернівцях

zahist nmpu

 
Група швидкого реагування Незалежної медіа-профспілки України (НМПУ) повернулась із Чернівців, де зберігається складна ситуація із дотриманням прав журналістів. Заступник голови НМПУ Олександр Тарасов та медіа-юрист Олександр Шевєльов зустрілись із журналістами Чернівців, обговорили їх проблеми та поспілкувались із представниками прокуратури щодо проблем медійників, повідомили «Конфліктам і законам» у прес-службі НМПУ.


На зустрічі з в.о. начальника відділу нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ при провадженні досудового розслідування прокуратури Чернівецької області Андрієм Магою заступник голови НМПУ Олександр Тарасов та т.в.о. голови Чернівецької медіа-профспілки Маріана Антонюк обговорили, як просувається розслідування справ по злочинах проти журналістів Вадима Пелеха, Івана Гончарука, Юлії Сафтенку та Галини Єреміци.

У справі голови Чернівецького осередку НМПУ Вадима Пелеха, який отримував погрози у коментарях на одному з місцевих сайтів, ведуться слідчі дії. Складність полягає в тому, що слідчім міліції наразі не вдалося допитати власника сайту «Чернівці Таймс» Сергія Воронцов. Сайту, де був розміщений контент із погрозами. Пан Воронцов ухиляється від зустрічі зі слідчим. Так само міліції поки не вдається встановити особу, яка анонімно погрожувала у коментарях. Однак, представник прокуратури Чернівецької області запевнив, що будуть вжиті всі необхідні слідчі дії для розкриття цього злочину. За словами місцевих журналістів, Сергій Воронцов, скоріш за все, має відношення до Василя Продана, який є «смотрящим» у Чернівцях від олігарха Дмитра Фірташа.

Немає результатів у справі викрадення у журналіста «Народного контролю» Івана Гончарука флешки зі службовою інформацією. Ведуться слідчо-оперативні дії, проте складність у тому, що пройшло багато часу між пограбуванням та зверненням журналіста до міліції.

Щодо скарги редактора телеканалу «ТВА» Юлії Сафтенку порушено кримінальне провадження за ст. 386 КК України – невиконання законного рішення суду. Журналіст визнана потерпілою та допитана в цій якості. Проблемним моментом залишається те, що слідчій Шевченківського відділу міліції досі не може допитати директора телеканалу Валерія Сарафінчана, який ухиляється від явки на допит. На питання чому до пана Сарафінчана досі не застосовані заходи процесуального примусу – наприклад привід (примусове доставлення до слідчого), пан Мага пояснив, що в слідстві є певні проблеми.

Щодо журналістки порталу 0372.ua Галини Єреміци та інциденту з силовим викиданням з приміщення банку, то справу за рішенням слідчого судді було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР). Журналістка отримала статус постраждалої. Проте, поки ще не були опитані свідки з боку журналістки та представники банку. Невідомим також залишається питання, чи отримають дисциплінарне покарання представники міліції Шевченківської районної прокуратури та міської прокуратури Чернівців через те, що не хотіли вносити справу журналістки в ЄРДР та, крім того, винесли попередження про протиправну діяльність самій журналістці. У прес-службі Чернівецької обласної прокуратури повідомили, що найближчим часом надішлють письмову відповідь т.в.о. чернівецького осередку НМПУ Маріанні Антонюк з цього приводу. На жаль, на момент виходу прес-релізу відповідь так і не надійшла.

За словами Олександра Тарасова, це вже не перша зустріч у Чернівцях в рамках роботи Юридичного бюро із захисту прав журналістів. «Незалежна медіа-профспілка України продовжує контролювати ситуацію із недотримання прав журналістів правоохоронними органами. Ми й надалі будемо тиснути на владу з вимогами розбиратися із подібними порушеннями», - зазначив він.



Коментарі

  +0 #1 Франс 2 авг. 2015 г., 11:04:49
НМПУ потрібно обов"язково звернути увагу на деяких шеф-редакторів, що клепають пасквільні замітки на нормальних людей Буковини по замовленню, навмисне дискредитують їх перед спільнотою, розпалюють міжнаціональну і территоріальну війни. В цей час, коли проходить люстрація чиновників, ЗМІ підходить підловато, науськуючи спільноту не по діях, а за замовленням. Особливо це відноситься до Петра КОБЕВКО.
  +0 #2 Перепічка до Франса 2 авг. 2015 г., 14:50:31
На превеликий жаль, Ви праві! Його взаємні справи і зустрічі в ресторанах з Бурбаком, принесли йому і, особливо, суспільству величезну шкоду. "Спільні дії" їхні несуть розбрід в коаліції, знижують роль БПП, Самопомічі, Батьківщини,...Зневага повна до партії Лящка,... І все це, за контрабандні гроші....

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 22 грудня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.