Медіа-профспілка занепокоєна порушенням прав журналістів на кордоні з Кримом 24 листопада 2015 року

chaplinka gurnalisti

 
Незалежна медіа-профспілка занепокоєна систематичними порушеннями прав журналістів на кордоні з Кримом як активістами, що блокують півострів, так і поліцією. Профспілка зафіксувала три такі випадки за минулий тиждень.


Про це «Конфліктам і законам» повідомили у прес-службі Незалежної Медіа-профспілки України.

Так, удень 21 листопада під час сутички між активістами та поліцією на кордоні з Кримом постраждала журналістка кримськотатарського телеканалу ATR Ґульсум Халілова. Під час конфлікту журналістка впала, спочатку не приділила відповідної уваги до цього, але за 1,5 години була змушена викликати швидку допомогу. Лікар констатувала «забій м'яких тканин живота».

http://www.pravda.com.ua/news/2015/11/21/7089714/

Увечері 21 листопада журналістку видання «Херсонські вісті» Лінду Метзгер та її відеооператора на кордоні з Кримом оточили невідомі активісти. Вони заборонили журналістам працювати. До журналістки підійшла прес-секретар Одеського відділення «Правого сектору» Варвара Чорноіваненко та пояснила, що «хлопці не хочуть світитися». Після цього невідомі застосували силу проти журналістів, заштовхали їх у машину, почали кричати та штовхати її. Журналісти були змушені залишити місце подій.

http://society.lb.ua/accidents/2015/11/21/321561_neizvestnie_pravogo_sektora.html

23 листопада журналісти інформаційного агентства «Голос Криму» Олена Халімон та її колеги також були атаковані на кордоні з Кримом. Активісти, що представилися «Автомайданом Києва», забороняли знімати події на відео, лаялися, штовхалися. Поліція бачила це, але бездіяла. Журналістка звернулася до поліції із заявою про перешкоджання професійній діяльності.

http://voicecrimea.com.ua/main/mainnews/predstavniki-gromadyansko%D1%97-blokadi-krimu-pereshkodzhayut-profesijnij-diyalnosti-zhurnalistiv.html

Медіа-профспілка закликає учасників громадянської блокади Криму та поліцію поважати журналістів та не порушувати закон. Прикро, що до цькування журналістів підключилися громадські активісти. Виглядає, що вони не розуміють ролі преси в суспільстві і не усвідомлюють, що для громадянського суспільства журналісти є природніми союзниками, а не ворогами.

Незалежна медіа-профспілка закликає журналістів звертатися із заявами про злочин до поліції, а поліцію — ретельно розслідувати ці випадки. Профспілка, у свою чергу, сформувала групу швидкого реагування для розслідування цих подій своїми силами.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.