Суспільству нав’язується думка, що судді на сто відсотків хабарники. Тоді виникає питання: а хто є хабародавцем?!
- Подробиці
- Опубліковано 08.04.2016 09:42
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1528
ВАСУ вважає, що адвокати винні в тому, що судді беруть хабарі... Про це зазначено в ВИСНОВКУ ВАСУ до проекту Закону України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)» (реєстр. № 3524 від 25.11.2015), який розміщений на офіційному веб-сайті (http://www.vasu.gov.ua/archive/123554/) та був направлений до КСУ.
Підвищення рівня довіри до правосуддя полягає не лише у створенні механізмів, спрямованих на очищення судової влади від проявів корупційних діянь з боку суддів, а й у створенні аналогічного механізму по відношенню до інституту адвокатури, оскільки цей інститут на сьогодні є не менш скомпрометований завдяки діям, які сприяють поширенню негативних явищ задекларованої політиками корумпованості суддівського корпусу України.
Незважаючи на це, законопроектом встановлюються особливі вимоги лише по відношенню до суддівського корпусу та судової влади і жодним чином не згадується про необхідність застосування аналогічних вимог до інституту адвокатури як одного із суб’єктів діяльності у сфері правосуддя.
При цьому суспільству нав’язується думка, що судді на сто відсотків хабарники. Тоді виникає питання: а хто є хабародавцем?!
Тобто вже на початковій стадії проведення судової реформи можна спостерігати явно дискримінаційний підхід щодо судів та суддів, оскільки фактично з тексту законопроекту випливає, що найбільш корумпованими є суди.
Однак варто звернути увагу на те, що не останню роль у підриві довіри суспільства до органів судової влади відіграє інститут адвокатури, який стає свого роду посередником у процесі отримання необхідних судових рішень під час здійснення представницьких функцій у судах та можливого отримання суддями незаконної вигоди за ухвалення відповідних судових рішень.
Тому необхідно передбачити обов’язок декларування адвокатами своїх статків і доходів. Також разом із проведенням переатестації суддівського корпусу варто провести й системну переатестацію інституту адвокатури, що дасть можливість всеохоплюючого очищення системи правосуддя від негативного явища – корупції та сприятиме створенню можливості реального захисту прав та законних інтересів громадян завдяки утвердженню принципів законності і верховенства права у суспільстві не лише як їх простого декларування, а й реального втілення у життя та неодмінного дотримання всіма учасниками судового процесу.
Светлана Нестерчук, facebook.com
Фото ukrinform.ua
Також з цієї категорії...
У Києві посилюється протизаконний тиск...
14 апр. 2010 г.
Юлія Тимошенко: янукович оголосив Україні...
3 янв. 2014 г.
У Броварах викрито 29 тонн...
19 авг. 2015 г.
Набираючі популярність...
У Конгресі США наближаються слухання...
25 дек. 2024 г.
Оперативна інформація станом на 08.00...
27 дек. 2024 г.
1650 кацапів подохло минулої доби...
27 дек. 2024 г.
Останні новини
27.12.2024 10:13
1650 кацапів подохло минулої доби на українській землі26.12.2024 08:25
1540 москалів подохло минулої доби на українській землі25.12.2024 22:48
У Конгресі США наближаються слухання щодо корупції в УкраїніПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 27 грудня обговорив наступні теми:
Коментарі