Підкоряйся, а потім оскаржуй! Проект однієї антиреформи
- Подробиці
- Опубліковано 07.11.2016 18:17
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1480
Це – скани скандального «підкорюйся, а потім оскаржуй». Це «злита» мені поточна версія пакету змін в законодавство, які вже місяць як анонсували Аваков і Деканоідзе. Анонсували, але не показали. Але все ж знайшовся поліцейський, який колись був учасником Майдану і ще пам’ятає, за що ми там всі разом боролись.
Щоб журналісти раптом не пропустили найстрашніше, наголошую:
1. Пропонується збільшити максимальний термін адміністративного затримання особи з трьох до 24 годин у випадках, «коли за адміністративне правопорушення передбачено стягнення у вигляді адміністративного арешту». Тобто постраждають всі громадсько-політичні активісти, яких, через природну відсутність будь-яких доказів правопорушення, традиційно під час затримання підозрюють в «злісній непокорі законному розпорядженню або вимозі» (ст. 185 КУпАП) чи «хуліганстві» (ст. 173 КУпАП). Маринували в райвідділках три години – тепер маринуватимуть добу. І матимуть на додачу купу часу для фальсифікації доказів.
2. Пропонується дозволити поліції застосовувати кайданки, гумостріли і електрошокери до людей за «злісну непокору законному розпорядженню або вимозі» (ст. 185 КУпАП). Нагадую, що практика застосування цієї статті як зараз, так і раніше – жахлива. Поліція зазвичай кепсько знає законодавство, тому не знає того, який її наказ є саме законним. Що вже й казати про виконання злочинних наказів.
3. Пропонується дозволити поліції застосовувати кайданки до людей за підозру… у будь-якому АДМІНІСТРАТИВНОМУ правопорушенні. Тобто за «думкозлочини». Уявіть, що вас підозрюють в тому, що ви збираєтесь (!) витоптати газон (ст. 153 КУпАП).
4. Пропонується дозволити поліції застосовувати електрошокери для «припинення інших правопорушень». Тобто, в тому числі адміністративних. Відкрийте цей радянський пережиток – КупАП – на будь-якій сторінці. Зрозумійте, що там, крім топтання по газонах, ще багато такої ж єрунди, і усвідомте, що за все це можна буде отримати заряд струму.
Редакція запропонованих змін, очевидно, не остання. Бо в ЗМІ представники керівництва поліції і МВС активно транслюють ідею, якої поки немає в цьому тексті. «Принцип безперервності роботи поліцейського».
Цікаво, що і чинне законодавство не каже, що після кінця робочого дня поліцейський перестає бути поліцейським. Але в МВС і Національній поліції, очевидно, хочуть це прописати якось додатково. Чи не прагнення це узаконити загони «анонімних» поліцейських, які в буцім «післяробочий час» будуть виконувати брудну роботу без жетонів і відеокамер на грудях?
Ігор Луценко, facebook.com
Фото facebook.com
Також з цієї категорії...

Преступление Царева, или Парня пора...
9 дек. 2013 г.

Термін домашнього арешту для Саакашвілі...
6 февр. 2018 г.

Поліція хоче «списати» справу про...
15 мар. 2018 г.
Набираючі популярність...

Короткорукие лизоблюды Путина хотят наказать...
14 мая 2012 г.

Тимошенко судять за принципами «єнакіївської...
25 июн. 2012 г.

У Римі закінчилася конференція стосовно...
11 июл. 2025 г.
Останні новини
11.07.2025 23:18
Супермен Трамп і підступний Лютор-путін11.07.2025 11:38
1040 кацапів подохло минулої доби на українській землі10.07.2025 11:29
Збито 178 ворожих повітряних цілейВедучий Ігор Гаврищак та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні за 11 липня обговорили наступні теми:
Коментарі