​Генеральна прокуратура звертається до українців за допомогою в пошуку свідків катастрофи літака МН17

У середу, 14 грудня 2016 року, під час брифінгу перший заступник Генерального прокурора України Дмитро Сторожук звернувся до громадян з проханням допомогти Спільній слідчій групі у пошуку свідків авіакатастрофи літака МН17, збитого над Україною 17 липня 2014 року, повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України.


«Нами було встановлено приблизно 100 осіб, які так чи інакше можуть бути пов’язані з падінням авіалайнера рейсу MH17 та транспортуванням ЗРК «Бук». Не всі ці особи є підозрюваними автоматично. Для того, щоб винести оцінку про те, чи були ці особи причетні до скоєння жахливого злочину та чи можуть вони бути кваліфіковані як підозрювані, важливо прояснити картину їх реальних дій та ланцюга командування стосовно застосування даного виду озброєння. Для Спільної слідчої групи важливо зрозуміти, яку роль відігравали усі причетні. І тому, ми закликаємо свідків, які мають внутрішню інформацію і можуть надати додаткові відомості про роль різних причетних осіб, звернутися до Спільної слідчої групи», - заявив Дмитро Сторожук.

За його словами, слідство особливо цікавлять дві особи, які були ідентифіковані як Андрій Іванович (позивний Оріон) та Микола Федорович (позивний Дельфін). Їх голоси можна почути на Інтернет-сторінці www.jitmh17.com, де, серед іншого, опубліковано і записи перехоплених телефонних розмов.

«Якщо ви впізнали голоси цих осіб і можете назвати їхні повні імена або/якщо маєте будь-яку інформацію стосовно цих осіб, ми просимо звернутися до Спільної слідчої групи», - закликав перший заступник Генерального прокурора України Дмитро Сторожук.

Інформацію про те, як зробити заяву у якості свідка, також можна знайти на Інтернет-сторінці Спільної слідчої групи www.jitmh17.com.

Або за контактами: [email protected]
0800-300014
0031384600210

Також Дмитро Сторожук звернув увагу на те, що є багато обставин, які можуть впливати на дачу показів потенційними свідками. За його словами, Спільна слідча група приділяє серйозну увагу безпеці свідків. «Якщо вас непокоїть питання безпеки, можуть бути прийняті різні захисні заходи, наприклад, стосовно місця проведення опитування свідків, органів, які беруть участь, а також процедури організації опитування. У деяких випадках особа свідка може бути прихована або захищена», - наголосив Дмитро Сторожук.

Всі країни-члени Спільної слідчої групи мають власні схеми захисту свідків та неабиякий досвід у цій сфері. Країни-члени Спільної слідчої групи уклали конкретні угоди про співпрацю з багатьма сусідніми країнами, і відповідно є багато можливостей для розміщення свідків, які потребують захисту. Система захисту свідків може передбачати не тільки захист безпосереднього свідка, а й осіб, які мають відношення або асоціюються зі свідком, і можуть мати потребу в захисті за схемою захисту свідків.

Ще однією проблемою може бути загроза можливого кримінального переслідування в Україні (наприклад, за терористичні злочини, скоєні у зоні АТО). Не дивлячись на те, що у цьому разі неможливо надати чітких гарантій, однак важливо відзначити, що українське законодавство передбачає можливість зниження міри покарання і, за певних обставин, звільнення від кримінальної відповідальності для осіб, що співпрацюють зі слідством.


Фото прес-служби ГПУ



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.