​Game over у сфері доступу до публічної інформації

Тепер практично жодного протоколу про адмінпорушення в цій сфері скласти з дотриманням закону неможливо! Набули чинності зміни до ч. 2 статті 254 КУпАП, які вносились Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення прикордонної безпеки держави».


Нова і вже чинна редакція:

«Протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності».

Це означає, що не вручений під підпис протягом 24 годин протокол не може бути розглянутий в суді, оскільки складений з порушенням строку.

Тепер повертаємось до сфери доступу до публічної інформації: 1) виявлену особу необхідно застати на робочому місці для вручення протоколу протягом 24 годин; 2) виявлену особу вже неможливо запросити до органу для вручення протоколу, оскільки точно не вкладуться в 24 години; 3) для того, щоб виявлена особа реалізувала своє право на юридичну допомогу, вона має це зробити в 24 години...

За таких умов та враховуючи ресурси Секретаріату Уповноваженого з прав людини своєчасність вручення протоколів в сфері доступу до публічної інформації взагалі неможлива. Браво!

Такі зміни є неконституційними, оскільки практично унеможливлюють притягнення до адміністративної відповідальності, сприяють безкарності, підривають принцип верховенства права.

Ірина Кушнір, facebook.com

Фотоколаж «Конфлікти і закони»Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Последние новости

Круглый стол проводился 2 ноября 2021. Мероприятие проходило в здании Конгресса США под непосредственной модерацией сенатора Джонсона

подробнее

Опрос

Як Ви сприйняли розслідування Bellingcat щодо вагнергейту?

Конфликты и законы © 2008-2021.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.