​Game over у сфері доступу до публічної інформації

Тепер практично жодного протоколу про адмінпорушення в цій сфері скласти з дотриманням закону неможливо! Набули чинності зміни до ч. 2 статті 254 КУпАП, які вносились Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення прикордонної безпеки держави».


Нова і вже чинна редакція:

«Протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності».

Це означає, що не вручений під підпис протягом 24 годин протокол не може бути розглянутий в суді, оскільки складений з порушенням строку.

Тепер повертаємось до сфери доступу до публічної інформації: 1) виявлену особу необхідно застати на робочому місці для вручення протоколу протягом 24 годин; 2) виявлену особу вже неможливо запросити до органу для вручення протоколу, оскільки точно не вкладуться в 24 години; 3) для того, щоб виявлена особа реалізувала своє право на юридичну допомогу, вона має це зробити в 24 години...

За таких умов та враховуючи ресурси Секретаріату Уповноваженого з прав людини своєчасність вручення протоколів в сфері доступу до публічної інформації взагалі неможлива. Браво!

Такі зміни є неконституційними, оскільки практично унеможливлюють притягнення до адміністративної відповідальності, сприяють безкарності, підривають принцип верховенства права.

Ірина Кушнір, facebook.com

Фотоколаж «Конфлікти і закони»



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан поділився думкою, як Дональд Трамп може повпливати на кінець війни в Україні

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.