​НАБУ відкрило матеріали справа «Держінвестпроекту»

Детективи Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури повідомили про завершення розслідування восьми особам, підозрюваним у заволодінні 259,2 млн грн, призначених для реалізації низки національних проектів. 26 липня 2018 року їм та стороні захисту відкрито матеріали кримінального провадження для ознайомлення, повідомляє прес-служба НАБУ.


Зокрема, йдеться про:

- екс-заступника голови «Держінвестпроекту», який також обіймав посаду радника директора ДП «Державна інвестиційна компанія»;

- колишнього працівника «Держінвестпроекту»;

- колишнього директора ДП «Державна інвестиційна компанія»;

- трьох директорів приватних підприємств із ознаками фіктивності;

- двоюрідного брата екс-голови «Держінвестпроекту»;

- колишнього водія, помічника екс-голови «Держінвестпроекту».

Дії кожного з них кваліфіковано за ч.1 ст.255, ч.4 ст.28, ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем»). Після завершення ознайомлення з матеріалами справи стосовно зазначених восьми осіб буде складений обвинувальний акт для подальшого скерування до суду. Стосовно ще двох осіб — одного колишнього працівника «Держінвестпроекту» та рідного брата екс-голови — досудове розслідування продовжено.

За даними слідства, у 2012 році з державного бюджету України виділили понад 500 млн грн для реалізації низки національних проектів. Зокрема, йдеться про проекти «Якісна вода», що передбачав встановлення в найбільших містах України автоматів із розливу питної води, та «Олімпійська надія-2022», за яким мали бути зведені інфраструктурні об’єкти для проведення зимових олімпійських ігор в Україні. Ці ініціативи так і не реалізували, а кошти — розікрали.

Частину асигнувань, виділених із державного бюджету, перераховано підприємствам, підконтрольним колишнім керівникам Держінвестпроекту, а в подальшому — скеровано на рахунки підприємств-нерезидентів у банківських установах Латвійської Республіки. Згодом, як встановило слідство, гроші вивели на рахунок компанії, підконтрольної двоюрідному брату колишнього голови «Держінвестпроекту». Ними сплачено за гвинтокрил «Robinson R44» та літак «Viper SD 4», якими користувався колишній керівник «Держінвестпроекту».

Досудове розслідування за наведеними фактами детективи НАБУ розпочали у жовтні 2016 року після передачі відповідних матеріалів від Головного слідчого управління Національної поліції України.

Першу підозру вручено в серпні 2017 року. Згодом встановлено інших співучасників злочину.

Нагадуємо, 24 липня 2018 року НАБУ та САП затримали та повідомили про підозру десятому ймовірному учаснику злочинної організації з заволодіння коштами «Держінвестпроекту».

Фото прес-служби НАБУ



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 23 січня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.