НАБУ затримало підозрюваного у «справі Мартиненка»
- Подробиці
- Опубліковано 16.10.2018 13:12
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1468
11 жовтня 2018 року в м. Києві детективи Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом Спеціалізованої антикорупційної прокуратури затримали особу, ймовірно причетну до заволодіння коштами ДП «НАЕК «Енергоатом» в сумі 6,4 млн євро. Затриманий із листопада 2017 року перебував у розшуку, повідомляє прес-служба НАБУ.
Дії підозрюваного кваліфікуються за ч.5 ст.27, ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України («Пособництво у заволодінні організованою групою чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненого в особливо великому розмірі»). Вказаній особі повідомлено про підозру та оголошено у розшук у листопаді 2017 року.
За даними слідства, підозрюваний особисто, за вказівкою колишнього народного депутата України, екс-голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, виступав представником компанії «BRADCREST INVESTMENTS S.A.» (Панамська Республіка). У банківських установах Швейцарії він відкривав розрахункові рахунки цієї компанії для того, щоб на них надходили кошти («відкати») від чеської компанії «SKODA JS a.s.». У подальшому таким чином на рахунки панамської компанії надійшло 6,4 млн євро. За даними детективів, підозрюваний особисто домовлявся з представниками чеської компанії «SKODA JS a.s.» щодо розмірів перерахувань «відкатів».
Крім того, як встановило слідство, підозрюваний відкрив ще низку розрахункових рахунків компаній, бенефіціарним власником яких був екс-народний депутат, в європейських банківських установах. Із використанням цих рахунків здійснювалася подальша легалізація (відмивання) коштів, одержаних злочинних шляхом.
Нагадуємо, у грудні 2015 року детективи НАБУ розпочали розслідування двох кримінальних проваджень — за фактом заволодіння коштів ДП «НАЕК «Енергоатом» в розмірі 6,4 млн євро та за фактом заволодіння коштами ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» (СхідГЗК) у розмірі 17,28 млн дол. США. Як з’ясувало слідство ,організатором обох корупційних схем є екс-народний депутат України. У листопаді 2017 року процесуальний керівник — прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури — прийняв рішення про об’єднання двох зазначених кримінальних проваджень в одну.
22 травня 2018 року обвинувальний акт стосовно шести осіб, задіяних у «справі Мартиненка», скеровано до суду. Стосовно однієї особи триває досудове розслідування, троє перебувають у розшуку.
Перебіг розслідування «справи Мартиненка» детально описаний у мультимедійній статті НАБУ.
Микола Мартиненко. Фото з відеоролика Радіо Свобода
Також з цієї категорії...

Громадськість пропонує прийняти закон про...
5 авг. 2013 г.

Заборона в`їзду до Азербайджану українським...
9 авг. 2013 г.

Прокуратура розпочала розслідування стосовно нападу...
23 июн. 2014 г.
Набираючі популярність...

Короткая память украинской власти
14 апр. 2011 г.

Партия регионов: живем по Геббельсу,...
20 июн. 2012 г.

Янукович вкотре зібрався продати Україну
5 дек. 2012 г.
Останні новини
04.07.2025 16:53
Знешкоджено 478 ворожих цілей04.07.2025 16:39
1120 москалів подохло минулої доби на українській землі03.07.2025 21:56
Цей рік будемо згадувати з полегшенням, що завершивсяПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у воєнному зведенні за 4 липня обговорили наступні теми:
Коментарі