​Керівника компанії «Енергомережа» екстрадовано в Україну з Німеччини

15 квітня 2019 року голову правління ПрАТ «ХК «Енергомережа», підозрюваного у завданні збитків державі на суму понад 346 млн грн, екстрадували з Німеччини в Україну. Детективи Національного бюро затримали посадовця в міжнародному аеропорту «Бориспіль». Впродовж 48 годин із моменту затримання суд має обрати йому запобіжний захід. Детективи НАБУ за погодження прокурорів САП наполягатимуть на триманні підозрюваного під вартою з альтернативою застави в розмірі 346,22 млн грн, повідомляє прес-служба НАБУ.


ПрАТ «ХК «Енергомережа» — компанія, яка задіяна у корупційній схемі у сфері енергетики. Розслідування цього злочину стало першим в історії НАБУ: відомості про початок розслідування детективи Національного бюро внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань 4 грудня 2015 року.

За півроку потому, у червні 2016 року, детективи НАБУ зібрали достатньо доказів для повідомлення голові правління ПрАТ «ХК «Енергомережа» про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 27 ч. 2 ст. 364 КК України. На той момент йому інкримінували заволодіння 196 млн грн, та зловживання владою або службовим становищем, що спричинило шкоду державі у 346 млн грн.

Слідство встановило, що посадовець «Енергомережі» організував схему, за якою споживачі електричної енергії замість того, аби сплачувати за неї постачальнику — ПАТ «Запоріжжяобленерго», перераховували кошти посереднику (ПрАТ «Енергомережа»), і вже той мав розрахуватися з енергопостачальником. Але замість 346 млн грн «Запоріжжяобленерго» отримало лише 1,7 млн грн. В юридичному сенсі обленерго саме переуступало «Енергомережі» право вимоги стягнути борги з таких споживачів, як ДП «ЗТМК», ТОВ «ЗТМК», ПАТ «Дніпроспецсталь». Схема діяла впродовж 2014-2015 рр, але вона — поза законом.

Оскільки місце знаходження посадовця на момент вручення повідомлення про підозру не встановили, процесуальну дію вчинили в порядку ст. 278, ст. 135 КПК України.

У червні 2016 року голову правління ПрАТ «ХК «Енергомережа» оголосили у національний розшук, на початку 2017 року — у міжнародний.

У травні 2017 року Солом’янський районний суд м. Києва обирає підозрюваному запобіжний захід у вигляді взяття під варту.

У квітні 2018 року посадовця «Енергомережі» затримують на території Федеративної Республіки Німеччина.

У квітні 2018 року НАБУ скерувало до ГПУ для подальшого направлення компетентним органам Федеративної Республіки Німеччина клопотання про видачу керівника ПрАТ «ХК «Енергомережа» в Україну для притягнення до кримінальної відповідальності.

Майже за рік потому, у березні 2019 року, уряд Федеративної Республіки Німеччина дав згоду на видачу голови правління ПрАТ «ХК «Енергомережа» Україні.

Злочини, за підозрою у вчиненні яких Німеччина видала посадовця «Енергомережі» в Україну для притягнення до кримінальної відповідальності, не єдині, які розслідують детективи НАБУ стосовно цієї особи. За час перебування його у розшуку зібрано достатньо доказів для повідомлення йому про підозру у вчиненні й інших кримінальних корупційних правопорушень. Наразі детективи НАБУ готують запит до Федеративної Республіки Німеччина про надання згоди на додаткове притягнення Крючкова до кримінальної відповідальності.

Схема заволодіння коштами за участі посадовців «Запоріжжяобленерго»: https://nabu.gov.ua/infographics/shema-zavolodinnya-koshtami-za-uchasti-sluzhbovih-osib-zaporizhzhyaoblenergo.

Інфографіка nabu.gov.ua



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 20 січня обговорив наступні актуальні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.