Без Закону про зброю Україну до ЄС не візьмуть
- Подробиці
- Опубліковано 18.06.2019 13:44
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 2410
Після цьогорічних змін до Конституції на президента та уряд покладається обов'язок вести Україну до ЄС та НАТО. Але до спільноти цих країн наша держава зможе потрапити тільки в тому випадку, якщо відповідатиме чітко визначеним стандартам. Бо Євросоюз - це, перш за все, якісні правила, які регулюють відносини, а якісні правила встановлюються якісними законами.
Україна давно обрала рух до європейської сім'ї народів і вже тривалий час відбувається адаптація нашого законодавства до правових актів ЄС. Поворотний момент на шляху до ЄС відбувся у 2013 році, коли колишній президент янукович не підписав угоду про асоціацію.
Тоді народ повстав проти рішення президента, який відмовився вести країну у напрямку кращих правил співіснування та стандартів життя.
І хоча український народ заплатив і продовжує платити велику ціну за рух до кращих правил та стандартів, в Україні існує дуже важлива сфера суспільних відносин, яка не збирається рухатися до стандартів Євросоюзу.
Сфера обігу цивільної зброї в Україні замість закону регулюється міліцейською інструкцією, затвердженою у 90-х роках на основі ще радянського законодавства, яке давно втратило чинність.
Тому, у питанні обороту зброї Україна більше схожа на радянський союз, ніж на європейській.
Натомість, у Європейському Союзі діє Директива N 91/477/EC, яка визначає чіткі умови доступу людей до зброї, а також вимоги до обліку та контролю за її обігом. Разом з тим, директива утверджує право людей на доступ до зброї, у тому числі короткоствольної, як до засобів самозахисту.
Більшість країн Європейського Союзу вже привели свої закони у відповідність до цієї Директиви. Тому, якщо Україна хоче наблизитися до стандартів Євросоюзу, усі сфери її життя повинні регулюватися якісними правилами. У тому числі, така серйозна сфера, як оборот цивільної зброї, має бути впорядкована законом, який відповідатиме вимогам згаданої директиви ЄС.
Своє слово на підтримку закону «Про цивільну зброю і боєприпаси» українці сказали ще у 2015 році у першій в історії електронній петиції до президента, яка набрала необхідну кількість голосів. Та попередній президент це звернення народу проігнорував.
На шляху України до якісних та єдиних для всіх правил обороту цивільної зброї є чимало перешкод, серед яких найбільші - це корупція та монополія. Відсутність закону про зброю вигідна, перш за все, тим, хто призвичаївся до беззаконня і користується перевагами монополії МВС у цій сфері.
Але там, де немає закону - немає порядку. Країну, яка не має закону, що впорядковує оборот зброї серед населення, до Європейського союзу ніхто не візьме.
Джерело: Українська асоціація власників зброї
Фото zbroya.info
Також з цієї категорії...

Клевета - как доказательная база
14 февр. 2013 г.

Жириновський та Зюганов також стали...
25 июл. 2014 г.

СБУ затримала двох податківців на...
12 нояб. 2014 г.
Набираючі популярність...

У Вашингтоні застрелили двох співробітників...
22 мая 2025 г.

Київські поліцейські викрили групу столичних...
22 мая 2025 г.

«Ми змогли втримати будівельну сферу...
23 мая 2025 г.
Останні новини
Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у воєнному зведенні за 23 травня обговорили наступні теми:
Коментарі