​НАБУ завершило розслідування заволодіння 346 млн грн «Запоріжжяобленерго»

Детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП завершили розслідування заволодіння 346,22 млн грн ВАТ «Запоріжжяобленерго» (з 2017 року — ПАТ). 23 серпня 2019 року підозрюваним та їх захисникам надано матеріали слідства для ознайомлення перед складанням обвинувального акту та скеруванням до суду, повідомляє прес-служба НАБУ.


Йдеться про:

колишнього голову правління ПрАТ «ХК «Енергомережа», якому інкримінують вчинення злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 27 ч. 2 ст. 364 КК України;

колишнього в.о. генерального директора ВАТ «Запоріжжяобленерго» — ч. 2 ст. 364 КК України.

Слідство встановило, що підозрювані організували схему, за якою споживачі замість того, аби сплачувати за електричну енергію фактичному постачальнику — ПАТ «Запоріжжяобленерго» (60% акцій належить державі), перераховували кошти посереднику ПрАТ «ХК «Енергомережа». А вже посередник мав розрахуватися з енергопостачальником. Проте, за наслідками такого посередництва споживачі сплатили для ПрАТ «ХК «Енергомережа» понад 196,82 млн грн, а те в свою чергу перерахувало для ПАТ «Запоріжжяобленерго» 1,7 млн грн — замість очікуваних 346,22 млн грн.

В юридичному сенсі обленерго саме переуступало «Енергомережі» право вимоги стягнути борги з таких товариств як ДП «ЗТМК», ТОВ «ЗТМК», ПАТ «Дніпроспецсталь», які є одними з найбільших споживачів на території Запорізької області. Схема діяла впродовж 2014-2015 років та для її реалізації застосовувалися договори про відступлення права вимоги, які суперечили законодавству у сфері електроенергетики та змінювали порядок проведення розрахунків на Оптовому ринку електричної енергії України.

Впродовж близько трьох років очільник ПрАТ «ХК «Енергомережа» переховувався від слідства – його оголосили в розшук. І лише в квітні 2019 року цю особу екстрадовано з Німеччини в Україну. Другий підозрюваний — колишній в.о. генерального директора ВАТ «Запоріжжяобленерго» — й надалі перебуває у розшуку та, за даними слідства, знаходиться на території російської федерації.

Досудове розслідування за вказаними фактами детективи НАБУ розпочали 4 грудня 2015 року. Воно стало першим в історії НАБУ та САП кримінальним провадженням. Наразі розслідування завершено стосовно окремих епізодів дії корупційної схеми. Стосовно ще низки схожих правочинів за участю обленерго з державною часткою власності розслідування триває.

За матеріалами досудового розслідування Національне бюро домоглося визнання недійсними п’яти договорів про відступлення права вимоги на загальну суму понад 346 млн грн. А також забезпечило відшкодування 74 млн. грн.

Інфографіка у кращій якості https://bit.ly/2Zd1bUb

Фото zoe.com.ua



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Розповідь про воєнкома, який не займається бусифікацією, який шкодує людей, який публічно заявив, що свого сина в армію не пустить

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.