​Нові приховані податки

Нещодавно дізналась, що в Україні можуть запровадити новий податок - збір на винагороду за авторський контент з імпортерів, які будуть реалізовувати смартфони, планшети, ноутбуки, телевізори, аудіосистеми, жорсткі диски, принтери і навіть офісний папір. По суті, це може стати новим прихованим податком, який будуть сплачувати покупці такої продукції.


Відповідний законопроект «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав» опубліковано на сайті парламенту. Посилання на документ https://bit.ly/30NsMen.

Логіка, якою керуються в проекті закону, така - власники телевізорів або смартфонів завантажують на пристрій фільми або музику безкоштовно, через що страждають автори контенту. Тому, для винагороди авторів інтелектуальних прав імпортери техніки повинні включати ці суми до вартості товарів, виплачуючи їх певній організації колективного управління (#ОКУ), яка, зі свого боку, буде виплачувати кошти авторам. Детальніше ось тут https://bit.ly/2AxU4uE.

Поважаю право авторів на винагороду за інтелектуальні права, але тут вочевидь є певні ризики.

По-перше – організації колективного управління, які за логікою законопроекту будуть отримувати кошти від імпортерів та виплачувати винагороду авторам – досить непрозорі структури.

По-друге, жодних досліджень стосовно кількості завантажень, його вмісту та вартості, наскільки мені відомо, не проводилось, тому суми, які підлягатимуть сплаті імпортерами, будуть умовні, простіше кажучи – необґрунтовані.

По-третє, за переконанням Європейської бізнес-асоціації (European Business Association), яка захищає інтереси легальних імпортерів, введення збору з легального обладнання збільшить обсяги нелегального імпорту. А це - втрати для бюджету через послаблення конкуренції.

Прийняття цього закону, за оцінками аналітиків, збільшить вартість вищевказаної продукції на рівні 5 %, що, в умовах сьогодення, точно не сприятиме зростанню економіки.

Але, ми непоодинокі в загрозах введення прихованих податків. Наприклад, в Італії IT бізнесмени ввели своєрідний «податок на коронавірус», щоб покрити вимушені витрати, які вони несуть через карантинні заходи. Так, у багатьох кафе і барах різко зросла вартість кави - в середньому на 10-20%. Крім того, в салонах краси стали включати у вартість послуг від 2 до 4 євро «за #COVID». Нібито ці гроші йдуть на необхідну дезінфекцію приміщення і підвищених санітарних вимог. Детальніше тут https://bit.ly/2USBdRT.

Іспанські ES ресторани також почали стягувати з клієнтів «податок на коронавірус», але, оскільки ці стягнення, по суті, є незаконними, це викликало певне обурення та суспільне обговорення. Детальніше за посиланням https://bit.ly/2YI4JuI.

Тож, загалом, дискусія щодо прихованих податків залишається відкритою та актуальною.

Людмила Демченко, facebook.com

Фот зі сторінки ФБ Людмили Демченко



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 25 листопада обговорив такі актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.