​Кіберполіцейські викрили шахраїв, які під виглядом інвестиційної компанії ошукували громадян

Для фінансових махінацій фігуранти створили декілька вебсайтів. Потенційним клієнтам пропонували інвестувати у прибуткові проекти та отримувати дохід, але після отримання коштів – зникали. Під час обшуку правоохоронці вилучили майже мільйон доларів, повідомляє прес-служба Нацполіції України.


Співробітники кіберполіції в Харківській області спільно зі слідчими поліції області, Службою безпеки України, під процесуальним керівництвом прокуратури області, викрили 34-річного та 24-річного місцевих мешканців у заволодінні шахрайським шляхом грошима громадян.

Кіберполіція встановила, що для своїх махінацій чоловіки створили декілька вебсайтів. Потенційним клієнтам пропонували інвестувати у прибуткові проекти та отримувати регулярний дохід.

Реклама на сайтах запевняла споживачів, що їхніми коштами розпоряджаються досвідчені інвестори. А для отримання прибутку необхідно лише зареєструватися на сайті та перерахувати гроші через запропоновані платіжні системи.

Мінімальна сума інвестиції складала 221 долар. У подальшому гроші вкладника потрапляли на електронні гаманці зловмисників. Після цього переводилися в готівку через крипто-обмінники. Наразі встановлюється сума збитків та коло потерпілих осіб, які є громадянами України, росії, Казахстану, Литви, Угорщини.

Правоохоронці провели обшуки в офісі та за місцями мешкання фігурантів. За результатами вилучено комп’ютерну техніку, мобільні телефони, платіжні картки та кошти у розмірі 970 тисяч доларів.

За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Наразі вирішується питання щодо оголошення чоловікам про підозру. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від трьох до восьми років.

Фото прес-служби Нацполіції України



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 25 листопада обговорив такі актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.