​Яка неприємна новина для влади - доведеться змінювати Закон про медіа

European Media Freedom Act

Європейський закон про свободу медіа (ЗМІ) був підтриманий учора Європарламентом. Протягом року відбуватиметься його впровадження країнами ЄС. У рамках євроінтеграції Україна теж має змінити свій закон про медіа.

Медіа (ЗМІ) матимуть перевагу на платформах спільного доступу - пост, відео ЗМІ платформа не може відключити раніше 24 годин після попередження їх про це і обов'язкової комунікації.

Обмеження державних (муніципальних) медіа (ЗМІ) - 15% від усього фонду на медіа. У цьому пункті Україні доведеться працювати найбільше, бо, наприклад, Верховна Рада має обмежити бюджет телеканалу Рада 15% від медіа бюджету, тобто надати решту 85% іншим мовникам (наприклад, місцевим) для висвітлення роботи парламенту і депутатів. Як це і було передбачено олдскульними законами України (висвітлення діяльності). А, наприклад, Мінкульт має дати телеканалу «Дом» 15% від медіа бюджету, а решту 85% іншим, наприклад, тим, які справді цікаві аудиторії.

Як негативний приклад, під час обговорення закону Європарламентом наводили «орбанізацію» медіа в Угорщині, тобто монополію державних медіа.

Україні теж вже є чим «козиряти» - кількість державних ЗМІ, державне фінансування і «обюджетування» медіа наближаються до «негативних прикладів» Європи.

5 змін у закон за рік – «золотий стандарт» ВР від монобільшості. Стрімко наближаємось щодо закону про медіа.

Тетяна Котюжинська, facebook.com

Фото advanced-television.com



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

В отличие от предыдущих ночей, эта ночь выдалась неспокойной - противник опять атаковал нашу страну беспилотниками типа «шахед»

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.