​Після інциденту з Тимановською МОК вислав з олімпіади трьох білоруських тренерів

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) позбавив акредитації на Токійській олімпіаді двох тренерів білоруської національної команди, які намагалися достроково відправити додому білоруську атлетку Христину Тимановську, повідомляє Голос Америки.


МОК розслідує обставини інциденту, в результаті якого Тимановська попросила притулку в Польщі, побоюючись, як вона сказала, за свою безпеку в Білорусі.

Тренерів Юрія Моісевіча і Артура Шумака попросили негайно полишити олімпійське селище, але МОК зауважив, що вони мають право на апеляцію.

Спеціальний спортивний трибунал має у п'ятницю заслухати пояснення атлетки і розглянути звіт білоруських офіційних представників.

Прибувши до Варшави, Тимановська сказала у четвер журналістам, що названі тренери пояснювали їй, що розпорядження стосовно неї було схвалене на вищих щаблях у Білорусі.

Христина Тимановська розповідає, що висловила незгоду з рішенням керівників команди відправити її бігти на дистанцію, до якої вона не готувалася, а потім вирішила не підкоритися наказу про повернення в Білорусь.

Атлетка в токійському аеропорту звернулася по допомогу до поліції, а потім перебувала у посольстві Польщі в Токіо, в той час як кілька країн запропонували їй притулок.

Президент МОК Томас Бах назвав події з Тимановською «прикрими», висловив задоволення, що вона у безпеці і повідомив, що розслідування триває.

24-річна атлетка постійно наголошує, що її дії жодним чином не пов’язані з політикою в Білорусі, де опонентів влади жорстоко переслідують.

Але вона прислухалася до порад родичів, які, спостерігаючи за атмосферою в країні, застерегли атлетку про небезпеку.

«Мої батьки, побачивши це все, зробили висновок, що коли я повернуся додому, то мене закриють або в психіатричну лікарню, або у в’язницю. Ми знаємо, що таке в нашій країні трапляється. Тому моя бабуся задзвонила і сказала мені не повертатися в Білорусь», - розповіла Тимановська журналістам у польській столиці.

Лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська цього тижня сказала, що в очах білоруської влади на чолі з автократичним правителем Олександром Лукашенком, будь-хто, виявляючи непокору, стає ворогом режиму.

Білоруські офіційні представники заявляли, що хотіли відправити Христину Тимановську додому з огляду на її, як вони стверджували, незадовільний психічний стан.

Білоруський олімпійський комітет заявив про надії на діалог з МОК.

Христина Тимановська. Фото Reuters



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.