​Суд над Кернесом - суцільні перенесення розгляду справи

Райсуд Полтави, де слухається справа мера Харкова Геннадія Кернеса та двох його охоронців, що обвинувачуються у викраденні, тортурах та погрозі вбивством двох активістів харківського Євромайдану, продовжить засідання 29 травня. Про це повідомляє Укрінформ.


«Суд перенесено на 29 травня на прохання прокурора Ганілова, який оголосив про намір сторони обвинувачення підготувати клопотання про відвід судді Атонова», - зазначили у суді.

Прокурор, додали у суді, вважає, що суддя дозволяє Кернесу та його адвокатам заважати допиту свідків обвинувачення: «З приводу упередженості судді прокурор і має намір підготувати заяву про його відвід».

Як повідомлялося раніше, 15 травня Київський райсуд Полтави продовжив слухання справи проти Кернеса і двох його охоронців. Суд планував допитати шістьох свідків обвинувачення. Вже перший свідок заявив, що нікого не впізнає в залі суду і не пам'ятає подій 25 лютого 2014 року. Коли прокурор Ганілов почав ставити йому запитання, Кернес та його адвокати виступили проти, визнавши їх навідними, і суддя Атонов зняв питання прокурора. При цьому Кернес та його адвокати наполягали на продовженні допиту свідків, доставлених до суду шляхом приводу. Зі свого боку, Ганілов попросив про тривалу перерву, щоб підготувати клопотання про відвід судді.

24 квітня засідання райсуду Полтави у справі Кернеса перенесли за клопотанням захисту на 15 травня «через робочу поїздки до Харкова прем'єр-міністра Володимира Гройсмана».

27 березня засідання перенесли на 24 квітня: не з`явилося троє викликаних заздалегідь свідків обвинувачення. Тоді ж суддя Атонов ухвалив рішення про примусовий привід свідків.

6 березня у Київському райсуді Полтави допитано п'ятеро свідків обвинувачення. Жоден з опитаних не пам'ятає, за їх словами, подій 25 січня 2014 року, пов'язаних із викраденням активістів харківського Євромайдану.

13 лютого Київський райсуд Полтави допитав 8 свідків обвинувачення. Типові відповіді свідків на запитання держобвинувачення щодо подій 25 січня 2014 року: «Давно це було, нічого не пам'ятаю». Допитано третину з понад 70 свідків обвинувачення.

24 жовтня 2016 року Кернес був на суді у Полтаві востаннє за три місяці: весь цей час він перебував на реабілітації у зв'язку з перенесеними операціями.

На суді Кернес та його охоронці, що обвинувачуються за фактами, які мали місце в лютому 2014 року, не визнають провини і вважають справу сфабрикованою. Їм загрожує до 15 років в'язниці.

Фото misto.kh.ua



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 23 січня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.