Протягом п’яти місяців поточного року в діяльність суддів втручалися 145 разів - ВРП
- Подробиці
- Опубліковано 22.06.2021 15:04
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 4110
Про це йдеться у в інформаційно-аналітичній довідці про діяльність Вищої ради правосуддя, Дисциплінарних палат Вищої ради правосуддя та секретаріату Вищої ради правосуддя за січень – травень 2021 року, повідомляє «Судова влада України» з посиланням на прес-службу ВРП.
За цей період до ВРП надійшло 130 повідомлень про втручання у професійну діяльність суддів щодо здійснення правосуддя та дії, що порушують гарантії незалежності суддів або підривають авторитет правосуддя. Розглянуто 145 повідомлень (з урахуванням повідомлень, які надійшли за попередні періоди).
За результатами розгляду 48 повідомлень про втручання в діяльність суддів щодо здійснення правосуддя ухвалено 38 рішень про вжиття заходів реагування (звернення до прокуратури та органів правопорядку стосовно надання інформації про розкриття та розслідування злочинів; внесення до відповідних органів чи посадових осіб подання про виявлення та притягнення до встановленої відповідальності осіб, якими вчинено дії або допущено бездіяльність тощо).
За результатами розгляду 97 повідомлень суддів ухвалено 20 рішень про затвердження 89 висновків членів ВРП про відсутність підстав для вжиття заходів щодо забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя.
За аналогічний період 2020 року до ВРП надійшло 151 повідомлення про втручання у професійну діяльність суддів щодо здійснення правосуддя та дії, що порушують гарантії незалежності суддів або підривають авторитет правосуддя. Розглянуто 144 повідомлення (з урахуванням повідомлень, які надійшли в попередні періоди).
Нагадаємо, що у 2020 році до ВРП надійшло 341 повідомлення про втручання у професійну діяльність суддів щодо здійснення правосуддя та дії, що порушують гарантії незалежності суддів або підривають авторитет правосуддя. Про це йдеться в Інформаційно-аналітичному звіті про діяльність Вищої ради правосуддя у 2020 році.
У повідомленнях про втручання в діяльність суддів щодо здійснення правосуддя, які надійшли до Ради у 2020 році, здебільшого зазначалося про:
- психологічний тиск на суддю (надсилання звернень, скарг, публікація і поширення недостовірної інформації, образи та погрози в залі суду тощо) – 290 звернень;
- відкриття кримінальних проваджень, проведення слідчих дій, притягнення до адміністративної відповідальності – 38 звернень;
- блокування роботи суду (несанкціоновані протести, перешкоджання судді в доступі до робочого місця, пошкодження майна суду тощо) – 22 звернення;
- фізичний тиск на суддю та його родичів, пошкодження їхнього майна – 11 звернень;
- інші підстави – 8 звернень.
Звертаємо увагу, що в деяких повідомленнях суддів вказано кілька підстав та кілька суб’єктів втручання в діяльність судді щодо здійснення правосуддя.
Фото court.gov.ua
Також з цієї категорії...

Прокуратура у суді відстояла право...
24 окт. 2014 г.

Прокуратура не допустила безпідставне стягнення...
14 мар. 2017 г.

Шевченківський районний суд столиці виніс...
1 июн. 2019 г.
Набираючі популярність...

Как стать миллионером в Украине...
24 мар. 2012 г.

Режим Януковича не має розуму...
17 июн. 2012 г.

Юлія Тимошенко: В країні Януковича...
1 окт. 2012 г.
Останні новини
01.07.2025 09:43
Знешкоджено 47 ворожих БпЛА01.07.2025 09:34
970 кацапів подохло минулої доби на українській земліВедучий Ігор Гаврищак та полковник ЗСУ у запасі, військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні за 29 червня обговорили наступні теми:
Коментарі