​Протягом п’яти місяців поточного року в діяльність суддів втручалися 145 разів - ВРП

Про це йдеться у в інформаційно-аналітичній довідці про діяльність Вищої ради правосуддя, Дисциплінарних палат Вищої ради правосуддя та секретаріату Вищої ради правосуддя за січень – травень 2021 року, повідомляє «Судова влада України» з посиланням на прес-службу ВРП.


За цей період до ВРП надійшло 130 повідомлень про втручання у професійну діяльність суддів щодо здійснення правосуддя та дії, що порушують гарантії незалежності суддів або підривають авторитет правосуддя. Розглянуто 145 повідомлень (з урахуванням повідомлень, які надійшли за попередні періоди).

За результатами розгляду 48 повідомлень про втручання в діяльність суддів щодо здійснення правосуддя ухвалено 38 рішень про вжиття заходів реагування (звернення до прокуратури та органів правопорядку стосовно надання інформації про розкриття та розслідування злочинів; внесення до відповідних органів чи посадових осіб подання про виявлення та притягнення до встановленої відповідальності осіб, якими вчинено дії або допущено бездіяльність тощо).

За результатами розгляду 97 повідомлень суддів ухвалено 20 рішень про затвердження 89 висновків членів ВРП про відсутність підстав для вжиття заходів щодо забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя.

За аналогічний період 2020 року до ВРП надійшло 151 повідомлення про втручання у професійну діяльність суддів щодо здійснення правосуддя та дії, що порушують гарантії незалежності суддів або підривають авторитет правосуддя. Розглянуто 144 повідомлення (з урахуванням повідомлень, які надійшли в попередні періоди).

Нагадаємо, що у 2020 році до ВРП надійшло 341 повідомлення про втручання у професійну діяльність суддів щодо здійснення правосуддя та дії, що порушують гарантії незалежності суддів або підривають авторитет правосуддя. Про це йдеться в Інформаційно-аналітичному звіті про діяльність Вищої ради правосуддя у 2020 році.

У повідомленнях про втручання в діяльність суддів щодо здійснення правосуддя, які надійшли до Ради у 2020 році, здебільшого зазначалося про:

- психологічний тиск на суддю (надсилання звернень, скарг, публікація і поширення недостовірної інформації, образи та погрози в залі суду тощо) – 290 звернень;

- відкриття кримінальних проваджень, проведення слідчих дій, притягнення до адміністративної відповідальності – 38 звернень;

- блокування роботи суду (несанкціоновані протести, перешкоджання судді в доступі до робочого місця, пошкодження майна суду тощо) – 22 звернення;

- фізичний тиск на суддю та його родичів, пошкодження їхнього майна – 11 звернень;

- інші підстави – 8 звернень.

Звертаємо увагу, що в деяких повідомленнях суддів вказано кілька підстав та кілька суб’єктів втручання в діяльність судді щодо здійснення правосуддя.

Фото court.gov.ua



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Вчера поздно вечером враг атаковал многострадальный Харьков. Также в 7 часов утра были нанесені ракетные ударі по Одессе и предместью города Сумы

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.