Обвинувачення програє суд над Луценко з рахунком 41:0

21.11.2011 – 21 листопада о 9:10 ранку судова колегія Печерського районного суду міста Києва у складі трьох суддів під головуванням судді Сергія Вовка продовжила розгляд кримінальної справи проти екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка.
 
Нагадаємо, що суд продовжує допит свідків з боку обвинувачення і вже були допитані тридцять дев’ять із 148 свідків у справі з боку звинувачення.
 
На минулому судовому засіданні суд мав почати допит сорокового свідка у справі.
 
Проте через зайнятість двох із трьох членів судової колегії в нарадчій кімнаті в інших кримінальних справах, засідання суду було перенесено, так і не розпочавшись.
 
9:25 Свідки на місці, судді також
 
Судова колегія у повному складі увійшла до зали засідань.
 
Суддя С.Вовк оголосив про початок допиту сорокового свідка у справі – Володимира Яценка. Свідок В.Яценко у 2005 році був призначений на посаду заступника начальника відділу комплектування Центрального апарату Департаменту кадрового забезпечення МВС України. Відповідно до своїх службових обов'язків, він проводив розрахунок вислуги років на пенсію Л.Приступлюку.
 
Юрій Луценко у ході допиту свідка зачитав йому уривок із «Обвинувального висновку», в якому було вказано: «Оскільки наказом Міністра внутрішніх справ України Луценка Ю.В. від 11.11.2008 № 00115 о/с Приступлюку Л.В. було зараховано до стажу служби в органах внутрішніх справ окремі періоди роботи на вільнонайманих посадах водієм в різних цивільних установах у кількості 22 років 00 місяців 05 днів, то під час складання даного розрахунку було зроблено відповідне посилання на даний наказ і відповідні періоди роботи на вільнонайманих посадах були ним віднесені до вислуги років для призначення пенсії.
 
Без цього наказу Луценка Ю.В. час роботи Приступлюка Л.В. на вільнонайманих посадах до вислуги років для призначення пенсії не був би віднесений.
 
Таке рішення Міністра Луценка Ю.В. про зарахування Приступлюку Л.В. понад 22 років роботи на вільнонайманих посадах до вислуги років викликало у нього обурення, але якимось чином заперечити цьому він не міг, оскільки розумів, що якщо відповідний наказ підписано самим Міністром Луценком Ю.В. і якщо він стане заперечувати проти підписання розрахунку вислуги років, то щодо нього почнуться «репресії» і його через це можуть звільнити з роботи. Тому йому нічого іншого не залишалось зробити, як підписати розрахунок вислуги років».
 
Екс-міністр запитав у свідка Яценка: «Чи обурювалися ви, коли ставили візу під цим наказом?»
 
Свідок відповів, що такого не було, оскільки такі накази він підписував неодноразово, діяв у рамках закону.
 
Свідок також на питання Ю.Луценка повідомив, що він і зараз працює в МВС, перебуваючи на пенсії. Відповідно, він отримує і заробітну плату, і пенсію. «Це законно, порушення закону немає», - повідомив свідок.
 
Свідок Володимир Яценко також заявив, що ніяких незаконних вказівок ні від міністра Луценка, ні від третіх осіб із посиланням на екс-міністра не отримував.
 
10:20 Судді тримають темп
 
Після допиту свідка В.Яценка судді перейшли до допиту чергового свідка – Олени Нещеретної, яка 01.09.2008 була призначена на посаду головного спеціаліста відділу контролю призначення та виплати пенсії управління пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві.
 
На запитання судді Вовка про те, чи знайомий хтось із підсудних свідкові Нещеретній, вона відповіла: «Ніхто. Луценка по телевізору бачила».
 
Даний факт обурив захисників екс-міністра.
 
Свідок на початку своїх вільних показань підкреслила: «Пенсія Леоніду Приступлюку була призначена вірно, відповідно до законів».
 
Вона також зазначила, що підстав сумніватися в документах, що стосуються екс-водія міністра Л.Приступлюка, не було. На підтвердження своїх слів свідок детально розповіла, які документи необхідні для оформлення нарахування пенсії службовцям МВС, а також порівняла їх з документами підсудного Приступлюка.
 
Олена Нещеретна також пояснила, що підписувала протокол про нарахування пенсії Леоніду Приступлюку.
 
Перевіркою правильності нарахування пенсій, за словами свідка, займався інспектор, а розмір пенсії призначав комп'ютер.
 
На питання адвоката Олексія Баганця свідок О. Нещеретна підкреслила, що пенсія Леоніду Приступлюку була призначена законно.
 
У ході допиту свідок наголосила, що не отримувала від екс-міністра Луценка незаконних вказівок щодо необхідності нарахування пенсії водію Приступлюку. За її словами, все вчинялося відповідно до закону.
 
12:20 Рахунок 41:0 на користь Луценка
 
Після допиту двох свідків суддя Сергій Вовк оголосив перерву у судовому засіданні до середи, 23 листопада 2011 року, до 9:10 ранку.
 
Нагадаємо, що завтра в Україні відзначається День Свободи, 7-ма річниця Помаранчевої революції, одним із польових командирів якої був Юрій Луценко.
 
За матеріалами "Народної самооборони"


Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Последние новости

Протягом минулої доби в районі відсічі та стримування збройної агресії рф зафіксовано найбільшу кількість збройних провокацій

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2020.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.