Розпочався розгляд скарги Юлії Тимошенко на повторний арешт

21.12.2011. Колегія суддів Апеляційного суду міста Києва за відсутності Юлії Тимошенко почала розгляд її скарги на постанову Шевченківського районного суду Києва про взяття під варту у рамках поновленої кримінальної справи щодо діяльності компанії "Єдині енергетичні системи України".
 
Скаргу розглядає "трійка" суддів. Інтереси Юлії Тимошенко представляє її захисник Сергій Власенко. У залі присутні народні депутати України.
 
Суд відбувається за відсутності Юлії Тимошенко. "Рішення приймається не суддями, рішення приймається в кабінеті Януковича, тому немає сенсу їй бути присутньою принаймні при розгляді цього питання, яке вочевидь є незаконним. Це абсолютно політичне, нелогічне, незаконне, необґрунтоване питання", - сказав Сергій Власенко журналістам перед початком засідання.
 
Біля будівлі Апеляційного суду міста Києва зібралися прихильники Юлії Тимошенко. Вони тримають транспаранти "Юлі – волю!".
 
Як відомо, 16 грудня колегія суддів ухвалила рішення перенести розгляд скарги Юлії Тимошенко на її повторний арешт на 21 грудня, мотивуючи це нібито неналежним способом передачі її заяви з проханням продовжити слухання апеляції за її відсутності.
 
8 грудня Шевченківський районний суд Києва протягом 12 годин безпосередньо в камері медично-санітарної частини Лук'янівського СІЗО розглядав клопотання Генеральної прокуратури про взяття уже ув’язненої Юлії Тимошенко під варту в рамках іншої, поновленої кримінальної справи 15-річної давнини щодо діяльності компанії "Єдині енергетичні системи України", яку було закрито за декількома рішеннями судів.
 
За весь час судового засідання до Юлії Тимошенко тричі приходив медичний консиліум, який кожного разу переписував свої попередні висновки про стан її здоров'я. Однак при цьому тюремні лікарі наполягали, що "кардинальних заперечень проти проведення слідчих дій немає".
 
Юлія Тимошенко просить проводити так зване судове засідання за своєї відсутності
 
Головуюча у справі з розгляду скарги Юлії Тимошенко на повторний арешт суддя Апеляційного суду міста Києва Ольга Єфимова відмовилася у повному обсязі оголосити заяву екс-прем'єра про продовження розгляду скарги за її відсутності.
 
"Прошу проводити так зване судове засідання за моєї відсутності", - зачитала суддя єдину цитату із заяви Юлії Тимошенко.
 
Після цього Ольга Єфимова запропонувала учасникам процесу ознайомитися з текстом заяви у письмовому вигляді.
 
На це захисник екс-прем'єра Сергій Власенко звернувся до суду з вимогою оголосити заяву повністю. Після відмови судді він сам озвучив заяву своєї підзахисної. "Оскільки рішення буде прийматися не цим судом і не за наслідками судово розгляду, а в кабінеті Януковича, то прошу проводити так зване засідання за своєї відсутності", - зачитав захисник.
 
ГПУ своїми діями доводить, що справа Юлії Тимошенко є політичною
 
Захисник екс-прем'єра Сергій Власенко заявив, що Генеральна прокуратура своїми "європейськими" діями підтвердила, що переслідування Юлії Тимошенко є політично вмотивованим.
 
"Розповсюджуючи якісь прес-релізи, виїжджаючи на якісь конфіденційні зустрічі з іноземними парламентарями, вони вчергове підкреслюють, що це політична справа, а не юридична. Якби це була юридична справа, вони б тихо проводили слідство, і Фролова не давала б брехливі коментарі щодо стану здоров'я Тимошенко. У нас вони вже працюють лікарями, вони діагнози ставлять, вони працюють PR-агентами, вони тільки не працюють слідчими і прокурорами", - заявив Сергій Власенко журналістам перед початком засідання Апеляційного суду міста Києва з розгляду скарги Юлії Тимошенко на її повторний арешт.
 
"Генеральна прокуратура, на жаль, з правоохоронного органу, тобто органу, який покликаний охороняти право, зокрема, права і свободи громадян, перетворилася на дешеве PR-агентство, яке займається виключно PR-пропагандою", - резюмував Сергій Власенко.
 
20 грудня стало відомо про те, що Генпрокуратура України розіслала європейським журналістам, акредитованим в Брюсселі, листи англійською мовою з переліком всіх справ, порушених проти Юлії Тимошенко. Перелік налічує 11 справ, в тому числі справи щодо діяльності корпорації "Єдині енергетичні системи України", справу про зловживання владою народного депутата, справу про спробу дачі хабара суддям Верховного суду України, справи про так звані "кіотські" гроші, справу про автомобілі для сільської медицини, так звану "газову справу" тощо.
 
Крім того, у своєму повідомленні прес-служба Генпрокуратури дозволила собі припустити можливість причетності Юлії Тимошенко до вбивства депутата Євгена Щербаня у листопаді 1996 року.
 
Нагадаємо, що 21 листопада перший заступник Генерального прокурора Ренат Кузьмін в Брюсселі провів зустріч з декількома депутатами Європарламенту, на якій озвучив думку Генпрокуратури щодо кримінальних справ, порушених проти екс-прем'єра.
 
"Трійка" суддів пішла думати над законністю повторного арешту Юлії Тимошенко
 
Апеляційна "трійка" пішла до нарадчої кімнати, аби зважити, чи задовольняти скаргу Юлії Тимошенко на постанову Шевченківського районного суду Києва про повторне її взяття під варту в рамках поновленої кримінальної справи 15-річної давності щодо діяльності корпорації "Єдині енергетичні системи України".
 
Перед цим головуюча у справі суддя Ольга Єфимова заслухала позиції захисту Юлії Тимошенко та сторони державного обвинувачення щодо правомірності застосування такої міри запобіжного заходу.
 
"Це був не суд, це було судилище на параші. По-іншому його назвати не можна, були порушені всі правові, людські та моральні норми", - заявив у судовому засіданні Сергій Власенко.
Суд у кращих традиціях кірєєвщини підтвердив "законність" повторного арешту Юлії Тимошенко
Колегія суддів Апеляційного суду міста Києва відмовила захисту Юлії Тимошенко у задоволенні скарги про незаконність застосування до неї повторного арешту.
Рішення колегії суддів оголосила головуюча у справі суддя Ольга Єфимова після трьохгодинного перебування в нарадчій кімнаті.
Таким чином, суд став на сторону державного обвинувачення, яке не вбачало підстав для скасування постанови Шевченківського районного суду міста Києва про повторний арешт Юлії Тимошенко.
Оголошення рішення Апеляційного суду присутні у залі народні депутати зустріли 10-хвилинним скандуванням "Фашисти!".
Сергій Власенко: рішення "трійки" оскарженню не підлягає
Захисник екс-прем'єра Сергій Власенко заявляє, що сьогоднішнє рішення Апеляційного суду міста Києва щодо законності постанови Шевченківського районного суду міста про повторний арешт Юлії Тимошенко не підлягає оскарженню.
"На жаль, це рішення оскарженню не підлягає", - сказав Сергій Власенко сьогодні журналістам після оголошення рішення колегії суддів Апеляційного суду міста Києва.
Крім того, захисник вважає ганебним рішенням визнання законною постанови про повторний арешт Юлії Тимошенко. "Сьогоднішнє рішення – ганебне для України. І те, що воно було оголошено одразу після прес-конференції (Януковича), це підтверджує, що він – не лише організатор, а ще і боягуз, бо він ще і боїться прямих питань журналістів", - сказав Сергій Власенко.
У свою чергу перший заступник голови партії "Батьківщина" Олександр Турчинов констатував, що при ухваленні рішення колегія суддів допустила численні порушення законодавства. "Є Конституція, є закон, є процесуальні норми. Вони всі були порушені. Крім того, будь-яка людина, навіть не юрист, може зрозуміти, що не можна двічі заарештувати, як не можна двічі розстріляти", - підкреслив він.
 
За матеріалами tymoshenko.ua


Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 4 листопада розповів про наступні актуальні ситуації на фронті:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви ідею влади продавати українські безпілотники за кордон?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.