Євросуд не братиме до уваги звіт американських юристів, замовлений урядом Азарова
- Подробиці
- Опубліковано 15.12.2012 22:36
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 2284
"Я думаю, що у будь-якому випадку суд, звичайно, не буде брати до уваги те, що сказано у цьому звіті. Суд – цілком самостійна, незалежна інстанція. Я маю на увазі Страсбурзький суд. Він буде розглядати цю справу відповідно до тих критеріїв, правил, які панують і встановлені у цьому суді", - сказав Володимир Василенко у інтерв’ю українській службі радіо "Свобода".
За його словами, дивним виглядає факт замовлення звіту урядом України у той час, коли у Страсбурзькому суді слухається справа Юлії Тимошенко.
"По-перше, це може виглядати так, що уряд не певен в тій позиції, яку зайняв український суд, і якимось чином хоче виправити цю ситуацію. З іншого боку, це може розглядатися, як тиск на суд. Це недовіра до суду і тиск на суд", - пояснив він.
"Звіт проплачений, отже, він політично мотивований. Сам звіт політично мотивований. Тут іншого висновку бути не може", - переконаний Володимир Василенко.
На його думку, політична умотивованість засудження Юлії Тимошенко є очевидною. "Тому що Тимошенко – лідер однієї з найбільших українських опозиційних партій, вона в опозиції до уряду, і ясно, що її ув’язнення є намаганням усунути політичного противника з політичної арени. У звіті говориться також про відсутність вибіркового правосуддя. Але в той же час було сказано, що було порушено право Тимошенко на справедливий судовий розгляд, і що вона була незаконно ув’язнена ще до засудження і винесення вироку. Це дуже серйозні звинувачення, дуже серйозні констатації! Тобто вже на підставі цього може Страсбурзький суд скасувати вирок", - зазначив колишній суддя Гаазького трибуналу.
"Хочу сказати, що висновок звіту щодо відсутності вибіркового правосуддя в мене викликає сумніви. Тому що, по-перше, чомусь вибірково навіть взяли до розгляду цю окрему справу. Це стосується газових відносин з Росією. Так от, газові ерозії в газових відносинах з Росією на шкоду Україні наступили не в 2009 році, коли "Газпром", не Тимошенко, підписав угоду з "Нафтогазом України", а ще в 2006 році, коли за вказівкою Ющенка тодішній очільник "Нафтогазу України" Івченко відмовився від контрактів з "Газпромом", вигідних для України контрактів, за якими ми могли одержувати газ ціною у 50 доларів за тисячу кубометрів до 2013 року. Так от, вже це говорить про те, що не весь комплекс цих питань був розглянутий судом, і на лаві підсудних, якщо посадили Тимошенко, то там мав бути і Ющенко", - вважає Володимир Василенко.
Колишній суддя Гаазького трибуналу констатував порушення прав Юлії Тимошенко під час судового розгляду так званої "газової справи". "Відмова була у присутності адвокатів на важливих етапах слухання справи. Це факт. Далі. У викликові свідків були відмови. Свідки звинувачення свідчили у суді, коли були відсутні адвокати Тимошенко. Ну, і мало часу дали Тимошенко на ознайомлення з матеріалами справи – там же багатотомна справа. Так що все це якраз свідчить про порушення оцих процесуальних норм", - додав він.
"Питання політичної відповідальності не можна вирішувати за допомогою Кримінального кодексу. Саме це є найбільш неприйнятним для західної спільноти. Тому що там таке неприпустиме", - резюмував Володимир Василенко, повідомляє tymoshenko.ua.
Також з цієї категорії...
Обвинувачення проти Тимошенко зруйновано. Кірєєв...
8 сент. 2011 г.
Тимошенко пред’явлено логічно хибне і...
29 сент. 2011 г.
Суд порушив процесуальне законодавство щодо...
26 июн. 2012 г.
Набираючі популярність...
Ідіотизм для нашої економіки
22 нояб. 2024 г.
О культе личности Трампа и...
22 нояб. 2024 г.
Міжнародний кримінальний суд видав ордери...
22 нояб. 2024 г.
Останні новини
22.11.2024 16:27
О культе личности Трампа и Маска техноолигархии22.11.2024 12:32
Ідіотизм для нашої економіки22.11.2024 08:47
1050 москалів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:
Коментарі