Вищий спецсуд не квапиться з розглядом заяви Юлії Тимошенко про скасування вироку

spetssud timoshenko

 

Захист екс-прем'єр-міністра України вимагає від Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних та кримінальних справ негайно передати до Верховного суду заяву Юлії Тимошенко про перегляд та скасування так званого «газового» вироку на підставі рішення Європейського суду з прав людини від 30 квітня 2013 року. Про це інформує персональний сайт Юлії Тимошенко, повідомляють «Конфлікти і закони».


«Захист Юлії Тимошенко звертається до суддів Вищого спеціалізованого суду України з проханням згадати, що вони судді, від рішення яких залежить здоров'я та життя людини, які повинні неухильно дотримуватись закону та негайно передати справу до Верховного суду України, як цього вимагає Кримінальний процесуальний кодекс», - йдеться у заяві захисників Юлії Тимошенко.

Захист екс-прем'єр-міністра України вкотре звернув увагу на те, що 30 липня цього року рішення Європейського суду з прав людини у справі Юлії Тимошенко набуло статус остаточного, а 1 серпня, згідно зі встановленою національним законодавством процедурою, Юлія Тимошенко через Вищий спеціалізований суд звернулася до Верховного суду України з заявою про перегляд та скасування незаконного вироку у так званій «газовій» справі.

«Вищий спеціалізований суд, згідно з чинним законодавством, мав впродовж 15 днів передати заяву Юлії Тимошенко до Верховного суду України. Проте, за замовленням Банкової, суд почав здійснювати маніпуляції з цією заявою з метою не допустити перегляду замовної «газової» справи. Для цього були «знайдені недоліки». Таким, начебто «недоліком», стало припущення Вищого спецсуду про те, що рішення Євросуду начебто не набуло статусу остаточного - і це незважаючи на багаточисельні офіційні заяви Міністерства юстиції та уряду України!», - наголошує захист Юлії Тимошенко.

Не зважаючи на абсурдність цього рішення Вищого спеціалізованого суду, захист Юлії Тимошенко ще 9 серпня спрямував в цей суд відповідний підтверджуючий лист Європейського суду. «Таким чином, ще 9 серпня цього року захист Юлії Тимошенко усунув усі надумані так звані «недоліки», а це означає, що згідно з процедурою, визначеною законодавством, Вищий спеціалізований суд в обов'язковому порядку повинен був передати скаргу Юлії Тимошенко до Верховного суду України не пізніше 19 серпня», - пояснюють захисники.

«Однак, всупереч законам, станом на сьогодні це не зроблено. Напередодні захисник Юлії Тимошенко отримав лист за підписом клерка з Вищого спецсуду (навіть не судді, як цього вимагає закон!) про те, що заява Юлії Тимошенко все ще знаходиться «на вивченні». Окрім цього, захист Юлії Тимошенко не отримав жодної офіційної відповіді на щоденні запити щодо дати передачі скарги до Верховного суду України. Нам зрозуміла спроба Вищого спецсуду сказати, що Юлія Тимошенко до цього часу так і не усунула так звані «недоліки», тому захист Юлії Тимошенко наголошує, що все це є абсурдом та неправдою, а кінцева мета таких дій - дотягнути до останньої хвилини та відмовити у передачі скарги Юлії Тимошенко до Верховного суду України за надуманими та неправдивими підставами», - заявляє захист Юлії Тимошенко.

Захисники екс-прем'єр-міністра переконані, що такі маніпуляції з заявою Юлії Тимошенко та підтверджуючим листом Європейського суду з прав людини вчергове демонструють відсутність в Україні незалежного правосуддя в політично мотивованих справах, а також підтверджують повну залежність Вищого спецсуду від чинного режиму.Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

И это не про энергетику – это, если россия будет транзитировать газ в обход Украины, значит, что ей можно будет воевать против Украины

подробнее

Опрос

Ваше ставлення до введення в Україні латиниці замість кирилиці?

Конфликты и законы © 2008-2021.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.