У Росії вже збираються виготовляти борошно з сарани

sarancha muka

 
Вчені Челябінської державної Агроінженерної академії (ЧДАА) ведуть наукові розробки, які можуть перетворити зграї сарани в багаті протеїном корми. Про це повідомляє Znak.com з посиланням на прес-службу вузу.


За словами проректора з наукової роботи вузу доктора технічних наук Петра Свєчникова, показники поживної цінності борошна з сарани вражають своєю феноменальністю.

«Наприклад, у свинині і баранині вміст протеїну 17%, в рибі 21%, а в сарані 75%. Корові для вироблення 100 грамів умовного протеїну необхідно 8 кіло корму, а сарані потрібно всього 300 грамів. Відомо, що сарана йде на посіви колективними зграями в поперечині 1,5-2 кілометри, вага такої зграї може досягати 30 тис. тон. Вченими вузу розроблені технологія та пересувні машини для збору та переробки комах. Випробування цих машин на півдні нашої країни і в Челябінській області показали позитивний результат», - розповів проректор.

Перші челябінські інноваційні агрегати будуть працювати в Узбекистані. «На жаль, в самій Челябінській області поки не хочуть широко впроваджувати нашу розробку. Торік нам обіцяли навіть грант в 300 тис. рублів на розвиток інноваційного виробництва. Однак грошей ми поки не побачили. А на поля Південного Уралу практично щоліта нападають полчища сарани», - розповів Свєчников.

В результаті переробки грізних комах виходить дуже хороший білковий корм для тварин та свійської птиці. З урахуванням того, що в Челябінській області сильно розвинене виробництво м'яса птиці, існує дефіцит білкового корму, використання цього наукового вирішення допоможе ліквідувати кормовий дефіцит в регіоні, вважають в ЧГАА.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 22 грудня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.