Амбулаторію сімейної медицини виселяють із центра столиці
- Подробиці
- Опубліковано 07.11.2011 12:12
-
Автор: Конфлікти і закони
- Переглядів: 5403

Вони прийшли захистити від виселення Амбулаторію загальної практики сімейної медицини, яка містилася тут впродовж майже 10 років. Над входом висить транспарант: «Ми звільнили в 1943 р. Київ від фашистів, захистимо Амбулаторію від сучасних загарбників», та й самі активісти налаштовані рішуче, адже в них забирають останню надію отримувати своєчасну медичну допомогу.
Це вже не перша акція на захист цього закладу за останні 2 роки. Ще декілька років тому на приміщення однієї з перших амбулаторій сімейної медицини в столиці поклали око бізнесмени. Попри заборону приватизувати і відчужувати будівлі, в яких знаходяться бюджетні медичні заклади, їм вдалося провести через Київраду рішення про виведення цієї будівлі з комунальної власності. Майже одразу знайшлася фірма, готова його придбати. При цьому, для виселення колишніх власників не гребують жодними методами - від відключення світла і опалення за астрономічні борги, до висновку санітарно-епідеміологічної служби, що приміщення непридатне для розміщення в ньому цього медичного закладу.
Новітніх рейдерів не зупинили ні протест Прокуратури міста на рішення Київради, ні відповідне рішення міського господарського суду про заборону відчуження цього будинку з комунального майна. Та й сама міська рада згодом таки внесла зміни, виключивши цей об’єкт із списку тих, які продаються. Адже крім того, що в будинку знаходиться медична установа, він ще й вважається історичною пам’ятко. Цьогоріч виповнилося сто років з його побудови.
Звичайно, без даху над головою Амбулаторію не залишили. Її персоналу «запропонували» переїхати у приміщення Центральної поліклініки Шевченківського району (на вулиці Саксаганського, 100). Але, щоб добратися туди з Трьохсвятительської, навіть молодій людині знадобиться як мінімум 30 хвилин, адже прямих маршрутів громадського транспорту між цими вулицями немає. Однак, більшість постійних пацієнтів Амбулаторії - люди пенсійного віку. За словами члена комітету захисту Амбулаторії Тетяни Шевчук, з-поміж них є і такі, хто не те що на Саксаганського, навіть на майдан Незалежності дійти не можуть, а це ж зовсім поряд. Загалом же на Трьохсвятительській Амбулаторія обслуговувала 7,5 тисяч киян, з яких близько 3 тисяч – пенсіонери. Це не враховуючи гостей столиці, які також могли звернутися туди за медичною допомогою.

Людям в білих халатах допомагають і самі пацієнти, попри поважний вік. Для декого з них вона справді рідна. Наприклад, активного члена Комітету захисту амбулаторії Анатолія Колпакова саме у поліклініку за цією адресою принесла мати одразу після народження в 1946 році. Та й у часи окупації Києва фашистами у цьому будинку була поліклініка. Активісти з обуренням кажуть, що закриття медичних закладів у центрі в останні роки перетворюється на сумну тенденцію. Така доля вже спіткала лікарню на Ярославовому Валу, амбулаторію на Заньковецької і низку інших установ.
Крім власне Амбулаторії, у цьому ж приміщенні майже 10 років містився Кабінет довіри Київського міського Центру профілактики та боротьби зі СНІДом – один із кращих в столиці. Наразі, через відсутність світла і опалення він також не працює, а його персонал також мають перевести в поліклініку на Саксаганського.
- Виселивши наш медичний заклад із цього приміщення, міська влада позбавляє не лише мешканців центру столиці, але й його гостей можливості отримати невідкладну допомогу, - каже завідувач Амбулаторії сімейної медицини Руслан Добровольський. - За прикладами далеко ходити не потрібно. Нещодавно був випадок, коли людина йшла до Михайлівського собору і втратила свідомість. Швидку допомогу, яку викликали перехожі, чекали 30 хвилин. Якщо б наша Амбулаторія працювала, допомогли б значно швидше.
З огляду на проведення у Києві чемпіонату з футболу Євро-2012, на базі Амбулаторії можна було б організувати малу швидку допомогу, лікарі якої б оперативно надавали допомогу численним гостям столиці. У перспективі можна було б організувати навчальний центр з підготовки сімейних лікарів. Адже цей медичний заклад за майже 10 років діяльності має чималий досвід роботи з пацієнтами на засадах сімейної медицини, велася медико-соціальна реабілітаційна програма для літніх людей. За сприяння Асоціації сімейних лікарів м. Києва на базі Амбулаторії проводилися тренінги для сімейних лікарів з столиці і Київської області.
Поки ж активісти Комітету захисту амбулаторії продовжують чергування і збирають підписи на захист медичного закладу, сподіваючись, що скоробагатьки не вдадуться до підпалу будівлі, як вже бувало із історичними будівлями, на місці яких виростали новобудови.
Також з цієї категорії...

Власть: куплю билет и пойду...
11 мая 2012 г.

Солнцеликий не снизошел к яйцеударенному...
12 июл. 2012 г.

В Украине создана Федерация работодателей...
12 окт. 2012 г.
Набираючі популярність...

Знахабнілі представники слуг народу: урвати...
30 мар. 2025 г.

Оперативна інформація станом на 08.00...
9 апр. 2025 г.

1270 москалів подохло минулої доби...
9 апр. 2025 г.
Останні новини
09.04.2025 15:12
Чи зможе НАБУ знайти доказову нитку у справі Шила?09.04.2025 09:35
1270 москалів подохло минулої доби на українській землі08.04.2025 09:56
1290 кацапів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у воєнному зведенні за 7 квітня обговорили наступні теми:
Коментарі