В Кам’янці-Подільському річка лишилась без води

smotrich

 
Через роботу малої гідроелектростанції, в Кам’янці-Подільському зміліла річка Смотрич. Замість організувати оперативний порятунок річки, місцева влада пропонує побудувати в Кам’янці-Подільському ще одну ГЕС.


Мала ГЕС в Кам’янці-Подільському знаходиться одразу під Турецьким мостом. Сама ж річка є невід’ємною частино історичної частини міста, яка повністю огинається каньйоном Смотрича та приваблює чимало туристів. Також каньйон Смотрича є об’єктом природно-заповідного фонду - геологічною пам’яткою природи загальнодержавного значення. Електростанція повинна відбирати лише частину води з річки, але коли води стає надто мало, майже вся вона забирається на роботу ГЕС. У посушливий 2012 рік річка Смотрич поступово залишається без води.

Разом з тим, в межах Кам’янця-Подільського (район с. Цибулівка) найближчим часом планується розпочати роботу ще однієї малої ГЕС.

- Особливо це стало помітно останнім часом, коли й дощів випадає не так багато. Річка помітно міліє, заростає рослинністю. На цій ділянці річки, зі слів місцевих рибалок, та результатами контрольних відловів, вже фактично зникла риба, – говорять працівники національного парку «Подільські Товтри».

- Саме в такі роки, коли по природних причинах води в річках меншає, ми бачимо на скільки негативно на них впливають малі ГЕС, – пояснює заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк. – Коли води достатньо, лише деякі люди скаржаться на обміління через малу ГЕС. Проте коли води мало і русло річки лишається майже сухим, бо вся вода йде на ГЕС, люди усвідомлюють масштаби екологічного лиха.

Річка Смотрич нижче Кам’янця-Подільського і до гирла є водно-болотним угіддям міжнародного значення, що охороняється згідно з Рамсарською конвенцією, яка ратифікована в Україні. Робота існуючої ГЕС є причиною порушення міжнародних зобов’язань України. Нова ГЕС погіршить ситуацію вдвічі. Екологічні організації звернулись до Міністерства екології України з проханням зупинити будівництво нової ГЕС на Смотричі та вжити оперативних заходів з порятунку річки.

Громадські організації з усієї України з березня 2012 року розпочали громадську кампанію проти будівництва нових малих ГЕС на природних територіях. До цього часу до кампанії приєднались сотні активних українців. В травні 2012 року на засіданні профільного комітету Верховної ради України доцільність будівництво малих ГЕС піддана жорсткій критиці. Малі ГЕС перекривають русло, відбираючи воду з русла, та стають причиною вимирання риб, які населяють річку, повідомляє прес-служба НЕЦУ.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 22 грудня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.