Сьогодні юридично завершено формування в Україні поліцейської держави – почав працювати новий КПК

politseyska dergava

 
Лідер опозиції Юлія Тимошенко звертається до всіх опозиційних сил в новій Верховній Раді України із закликом скасувати новий Кримінально-процесуальний кодекс. Про це в Харкові журналістам заявив захисник екс-прем`єра Сергій Власенко, коментуючи вступ в силу нового КПК, повідомляє byut.com.ua.


«Сьогодні „видатний” день, сьогодні юридично завершено формування в Україні поліцейської держави. Сьогодні перший день, коли в Україні працює новий кримінально-процесуальний кодекс, який так розхвалює Янукович і його порадники-дорадники. Цей кодекс – суцільне порушення української Конституції, цей кодекс – суцільне порушення прав громадян», - наголосив захисник Юлії Тимошенко.

Сергій Власенко зупинився на декількох аспектах нового кримінально-процесуального кодексу. Зокрема, відповідно до вимог нового КПК, особа, щодо якої порушується кримінальна справа, навіть не ставиться до відома про це.

«Це означає, що проти будь-якого громадянина України можна порушити кримінальну справу, можна проводити слідчі дії, можна збирати докази і людина навіть про це не буде знати. Я хочу нагадати, що за діючим сьогодні кримінально-процесуальним кодексом, будь-яка особа повинна була бути повідомлена про те, що проти неї порушено кримінальну справу, отримати копію постанови про порушення кримінальної справи і, відповідно, кожна особа мала можливість оскаржити цю постанову, як незаконну. Сьогодні ви можете навіть не знати, що проти вас порушено кримінальну справу», - наголосив захисник.

Крім того, згідно з главою 21 нового КПК „Негласні слідчі розшукові дії”, не порушуючи кримінальну справу сьогодні можна кожного громадянина України контролювати аудіо- та відео способом без будь-яких судових рішень, лише за рішенням прокурора і слідчого, можна накладати арешт на кореспонденцію, а також проводити огляд і виїмку кореспонденції та багато іншого.

Захисник лідера опозиції також процитував ст. 267, згідно з якою слідчий має право обстежити публічно недоступні місця, житло чи інше володіння особи шляхом таємного проникнення у них.

«Тобто, не порушуючи кримінальну справу, вашу квартиру можуть обшукати за рішенням слідчого, таємно, ви навіть про це знати не будете. У тому числі, до речі, вони це роблять з використанням технічних засобів», - наголосив Сергій Власенко та додав, що ст. 270 дозволяє робити аудіо- та відеоконтроль місця, - «Вони можуть негласно встановлювати в ваших квартирах, в ваших офісах, у вас, пробачте, в туалетах аудіо- та відеоконтрольні пристрої, тобто, відеокамери».  За словами Сергія Власенка, для того, щоб українські громадяни не мали жодної можливості себе захистити, в новому КПК повністю знищена роль захисника.

«Захисник без дозволу і санкцій слідчого практично нічого робити не може, у нього немає жодних прав згідно з цим документом, у нього немає жодних можливостей, він навіть не бере участі у слідчих діях – він присутній при слідчих діях, там десь у кутку стоїть», - наголосив захисник Юлії Тимошенко.

«З сьогоднішнього дня ми юридично перебуваємо з вами в режимі, коли влада законно може робити з нами все, що завгодно: обшукувати таємно наші помешкання, встановлювати там відеоспостереження, перелюструвати нашу кореспонденцію. Все це за рішенням слідчого, без суду», - резюмував Сергій Власенко.Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Учора загинули троє наших героїв. Серед загиблих - військовий медик. Одного бійця з евакуаційної групи поранено, ще один воїн зазнав травмування

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2020.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.