Міністр МВС лобіює законопроект Банкової про протести – правозахисники

z protesty

 
Міністр внутрішніх справ долучився до реанімації скандального законопроекту про протести в Україні. Про це, після виступу з трибуни парламенту Віталія Захарченка, заявили в Інституті економіко-соціальних досліджень «Республіка» – членській правозахисній організації Всеукраїнської ініціативи «За мирний протест!» та Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ), повідомляють «Конфлікти і закони».


Посилаючись на порівняльну таблицю редакцій законопроекту, правозахисники стверджують, що ухвалення такого закону призведе до різкого збільшення неправосудних судових заборон мирних зібрань та випадків кримінального переслідування протестувальників в Україні.

«В Адміністрації Президента зараз прагнуть реанімувати скандальний законопроект №2450, спроби ухвалення якого неодноразово викликали масові протести громадських організацій та профспілок по всій Україні. Хоч на Банковій і дещо причепурили новий текст, він продовжує бути вбивчим для свободи протестів в Україні», – каже голова Інституту «Республіка», правозахисник Володимир Чемерис.

Нагадуємо, що прес-служба Президента України Віктора Януковича нещодавно повідомила, що допоміжний орган при Президентові України – «Координаційна рада з питань розвитку громадянського суспільства» – схвалив текст пропозицій щодо проекту Закону «Про свободу мирних зібрань» та звернувся до Представника Президента у Верховній Раді Юрія Мірошниченка та інших депутатів з проханням внести цей проект на розгляд парламенту. За словами Радника Президента та Голови «Координаційної ради» Марини Ставнійчук, законопроект розроблений безпосередньо «Координаційною радою», а також є «підготовленим громадськістю» і «продуктом консенсусу між владою та громадянським суспільством».

«Проект не має жодного стосунку ані до громадськості, ані до свободи мирних зібрань», – каже Володимир Чемерис.

Як заявляють в Інституті «Республіка», «законопроект Ставнійчук» пропонує узаконити обов’язок повідомляти владу про протест за два дні та можливість забороняти в суді спонтанні мирні зібрання. «Законопроект Ставнійчук» також пропонує можливість судових репресій щодо спонтанних зібрань, якщо протестувальник не довів владі «невідкладність» свого протесту, а також не довів, що про протест неможливо було повідомити за два дні.

«Як показує вітчизняна судова практика, навіть двох днів достатньо, щоб суд під будь-яким приводом заборонив проводити мирні зібрання», – каже голова Інституту «Республіка», правозахисник Володимир Чемерис, а також додає, що про самі «спонтанні зібрання» в проекті також прописаний обов’язок повідомляти владу.

Нагадуємо, що законопроект №2450(0918) («Про порядок організації і проведення мирних заходів») у 2009 році був прийнятий українським парламентом в першому читанні та неодноразово доопрацьовувався в профільному Комітеті Верховної Ради з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин. Спроби ухвалення різних редакцій законопроекту також неодноразово викликали масові протести громадських організацій та профспілок по всій Україні. В 2013 році парламент не включив до порядку денного сесії скандальний законопроект, фактично визнавши його «політичним мерцем».

За інформацією члена Консультативної ради при Уповноваженому Верховної Ради з прав людини Михайла Каменєва, за останні 13 років в Верховній Раді було зареєстровано аж 11 різних варіантів спеціального закону про протести в Україні, і лише раз – в 2005 році – законопроект був ініційований правозахисниками. Правозахисник також каже, що в країнах СНД (Росія, Білорусь, Казахстан, Азербайджан та ін.) склалася негативна практика застосування та практика поступового законодавчого погіршення спеціальних законів про мирні зібрання. Спеціальних законів про протести, окрім України, немає в Норвегії, Ірландії, Великобританії, Швейцарії, США та Канаді.

Таблиця «еволюції» окремих положень законопроекту 2450 в «законопроект Ставнійчук» - http:// zmina.org.ua/2013/05/tablytsya-evolyutsiji-okremyh-polozen-zakonoproektu-2450-v-zakonoproekt-stavnijchuk.

«Законопроект Ставнійчук», наданий керівником Головного управління забезпечення доступу до публічної інформації Адміністрації Президента Денисом Іванеско, можна завантажити тут – http://zmina.org.ua/wp-content/uploads/2013/04/Law_PresidentialAdministration.pdf.Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Учора під час ворожого обстрілу зазнав поранення та помер під час евакуації один наш герой. Ще троє наших мужніх оборонців отримали поранення

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2020.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.