Міністр МВС лобіює законопроект Банкової про протести – правозахисники
- Подробиці
- Опубліковано 21.05.2013 21:17
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 5087
Міністр внутрішніх справ долучився до реанімації скандального законопроекту про протести в Україні. Про це, після виступу з трибуни парламенту Віталія Захарченка, заявили в Інституті економіко-соціальних досліджень «Республіка» – членській правозахисній організації Всеукраїнської ініціативи «За мирний протест!» та Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ), повідомляють «Конфлікти і закони».
Посилаючись на порівняльну таблицю редакцій законопроекту, правозахисники стверджують, що ухвалення такого закону призведе до різкого збільшення неправосудних судових заборон мирних зібрань та випадків кримінального переслідування протестувальників в Україні.
«В Адміністрації Президента зараз прагнуть реанімувати скандальний законопроект №2450, спроби ухвалення якого неодноразово викликали масові протести громадських організацій та профспілок по всій Україні. Хоч на Банковій і дещо причепурили новий текст, він продовжує бути вбивчим для свободи протестів в Україні», – каже голова Інституту «Республіка», правозахисник Володимир Чемерис.
Нагадуємо, що прес-служба Президента України Віктора Януковича нещодавно повідомила, що допоміжний орган при Президентові України – «Координаційна рада з питань розвитку громадянського суспільства» – схвалив текст пропозицій щодо проекту Закону «Про свободу мирних зібрань» та звернувся до Представника Президента у Верховній Раді Юрія Мірошниченка та інших депутатів з проханням внести цей проект на розгляд парламенту. За словами Радника Президента та Голови «Координаційної ради» Марини Ставнійчук, законопроект розроблений безпосередньо «Координаційною радою», а також є «підготовленим громадськістю» і «продуктом консенсусу між владою та громадянським суспільством».
«Проект не має жодного стосунку ані до громадськості, ані до свободи мирних зібрань», – каже Володимир Чемерис.
Як заявляють в Інституті «Республіка», «законопроект Ставнійчук» пропонує узаконити обов’язок повідомляти владу про протест за два дні та можливість забороняти в суді спонтанні мирні зібрання. «Законопроект Ставнійчук» також пропонує можливість судових репресій щодо спонтанних зібрань, якщо протестувальник не довів владі «невідкладність» свого протесту, а також не довів, що про протест неможливо було повідомити за два дні.
«Як показує вітчизняна судова практика, навіть двох днів достатньо, щоб суд під будь-яким приводом заборонив проводити мирні зібрання», – каже голова Інституту «Республіка», правозахисник Володимир Чемерис, а також додає, що про самі «спонтанні зібрання» в проекті також прописаний обов’язок повідомляти владу.
Нагадуємо, що законопроект №2450(0918) («Про порядок організації і проведення мирних заходів») у 2009 році був прийнятий українським парламентом в першому читанні та неодноразово доопрацьовувався в профільному Комітеті Верховної Ради з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин. Спроби ухвалення різних редакцій законопроекту також неодноразово викликали масові протести громадських організацій та профспілок по всій Україні. В 2013 році парламент не включив до порядку денного сесії скандальний законопроект, фактично визнавши його «політичним мерцем».
За інформацією члена Консультативної ради при Уповноваженому Верховної Ради з прав людини Михайла Каменєва, за останні 13 років в Верховній Раді було зареєстровано аж 11 різних варіантів спеціального закону про протести в Україні, і лише раз – в 2005 році – законопроект був ініційований правозахисниками. Правозахисник також каже, що в країнах СНД (Росія, Білорусь, Казахстан, Азербайджан та ін.) склалася негативна практика застосування та практика поступового законодавчого погіршення спеціальних законів про мирні зібрання. Спеціальних законів про протести, окрім України, немає в Норвегії, Ірландії, Великобританії, Швейцарії, США та Канаді.
Таблиця «еволюції» окремих положень законопроекту 2450 в «законопроект Ставнійчук» - http:// zmina.org.ua/2013/05/tablytsya-evolyutsiji-okremyh-polozen-zakonoproektu-2450-v-zakonoproekt-stavnijchuk.
«Законопроект Ставнійчук», наданий керівником Головного управління забезпечення доступу до публічної інформації Адміністрації Президента Денисом Іванеско, можна завантажити тут – http://zmina.org.ua/wp-content/uploads/2013/04/Law_PresidentialAdministration.pdf.
Також з цієї категорії...
Полтавский городской голова Андрей Матковский...
27 авг. 2009 г.
Якими ж нелюдами треба бути,...
24 янв. 2010 г.
Малява Обаме, или Как скоро...
10 дек. 2012 г.
Набираючі популярність...
Як Порошенко свою партію підставив
14 нояб. 2024 г.
На Оболоні затримали киянина за...
14 нояб. 2024 г.
Оперативна інформація станом на 08.00...
15 нояб. 2024 г.
Останні новини
15.11.2024 10:56
Збито 25 ворожих БпЛА та ракету Х-59/6915.11.2024 10:49
1520 кацапів подохло минулої доби на українській землі14.11.2024 19:59
На Оболоні затримали киянина за збут психотропів14.11.2024 18:00
Як Порошенко свою партію підставивПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан детально обговорив ситуацію довкола заяв щодо якнайскорішого завершення війни
Коментарі